Lech – Hajduk 1:1: Kolejorz lepiej dopiero po przerwie

Po bardzo słabej pierwszej i nieco lepszej drugiej połowie meczu w swoim kolejnym sparingu Lech Poznań zremisował z chorwackim Hajdukiem Split 1:1.

W drugim sparingu rozegranym na zgrupowaniu w Turcji rywalem Lecha był chorwacki Hajduk Split. Lechici wyszli na to spotkanie w dość eksperymentalnym składzie m.in. z Igorem Jurgą i Wojciechem Gollą.

Spotkanie lepiej rozpoczęli Chorwaci. W 22. minucie błąd popełnił Seweryn Gancarczyk, który na własnej połowie podał piłkę wprost pod nogi Ahmada Sharabiniego, a ten od razu uderzył na bramkę Jasmina Buricia. Na szczęście bramkarz Kolejorza był na posterunku.

Dwie minuty później Bośniak był już jednak bez szans. Po ładnej akcji Marina Ljubicicia i Ante Rezicia, ten drugi wpakował piłkę do poznańskiej bramki, otwierając wynik spotkania.

W kolejnych minutach na boisku nadal lepiej prezentował się Hajduk, który jeszcze przed przerwą powinien podwyższyć wynik na 2:0. Sharabini mając piłkę w odległości pięciu metrów od linii bramkowej, trafił jednak w słupek.

Na drugą połowę lechici wyszli zdeterminowani, aby zdobyć gola wyrównującego i już w 51. minucie bliski tej sztuki był Vujo Ubiparip. Niestety, strzał Serba kapitalnie obronił Lovre Kalinić.

Po chwili Lech jednak dopiął swego – Luis Henriquez przedarł się lewą stroną i dośrodkował w pole karne. Piłka co prawda nie trafiła do żadnego z lechitów, ale za to sędzia zauważył, iż jeden z obrońców Hajduka dotknął jej ręką, a to oznaczało rzut karny. Semir Stilić uderzył w sam środek bramki, czym zaskoczył bramkarza rywali i był remis 1:1.

W dalszej części meczu Lech miał przewagę – dłużej utrzymywał się przy piłce, gra toczyła się głównie na połowie Hajduka, ale nie udało się tego zamienić na jakąś groźniejszą akcję. Zamiast niej w ostatniej minucie swoją szansę na zwycięskiego gola mieli Chorwaci, ale zagrożenie zażegnał skuteczną interwencją Gancarczyk.

Lech Poznań - Hajduk Split 1:1 (0:1)

Bramki: 55. Stilić (karny) - 24. M. Ljubicić

Lech: Burić - Jurga (46. Wilk), Kamiński, Gancarczyk, Henriquez - Golla (46. Zapotoka),Możdżeń - Mikołajczak, Stilić, Ślusarski (70. Kowalczuk) - Ubiparip (82. Drewniak).

Hajduk: Subasić (46. Kalinić) - Oremus, Matej Jonjić, Buljat, J. Barisić (61. Milić) - Ljubicić (61. Dzoni), Rezić (61. M. Barisic), Tomasov, Ticinović (56. Sharbini), Ljubičić - Sharbini (61. Basić).

Lech - Steaua 2:1: Rumuni pokonani!

W swoim pierwszym meczu podczas obozu w Turcji, Kolejorz po golach Rudnevsa i Kriwca pokonał Steauę Bukareszt 2:1.