Lech - Jahn Regensburg 2:3: Fatalna druga połowa sparingu

Gergo Lovrencsics
Gergo Lovrencsics archiwum/eM
Mimo prowadzenia do przerwy 2:0 Kolejorz przegrał sparingowy mecz z beniaminkiem II ligi niemieckiej.

Do pierwszego meczu III rundy eliminacji Ligi Europejskiej, drużyna Lecha Poznań przygotowuje się na zgrupowaniu w bawarskim Bad Gogging. W niedzielę lechici rozegrali sparing z beniaminkiem II ligi niemieckiej, zespołem Jahn Regensburg. Tener Mariusz Rumak dał w nim szanse gry przede wszystkim zawodnikom spoza podstawowej jedenastki.

Przez pierwsze pół godziny żadna z drużyn nie stworzyła sobie dobrej sytuacji do zdobycia gola. W 29. minucie w przeciągu 60 sekund bliżej szczęścia byli Niemcy, ale najpierw Krzysztof Kotorowski wygrał pojedynek sam na sam z napastnikiem Jahn Regensburg, a po chwili w ostatniej chwili będącego w dobrej sytuacji rywala w ostatniej chwili zablokował Jarosław Ratajczak.

Lechici byli skuteczniejsi. W. 32 minucie Szymon Drewniak podał idealnie do Gergo Lovrensica, który wpadł w pole karne i pewnym strzałem dał swojej drużynie prowadzenie. Nie minęły trzy minuty, a już było 2:0. Na listę strzelców wpisał się Bartosz Bereszyński, ale ozdobą akcji była świetna asysta Lovrencsicsa, który popisał się efektownym zagraniem piętą.

Wydawało się, że Lech będzie kontrolował spotkanie, ale już w 51. minucie rywale zdobyli gola kontaktowego – po dokładnym dośrodkowaniu Kialka skierował piłkę do siatki z pięciu metrów.

Sześć minut później był już remis. Po nieudanej pułapce ofsajdowej Amachaibou znalazł się w sytuacji sam na sam z Kotorowskim i przelobował bramkarza Kolejorza.

Lechici nie byli w stanie wypracować sobie ani jednej okazji strzeleckiej, a na dodatek w 79. minucie Ivan Djurdjević sfaulował we własnym polu karnym jednego z rywali, a rzut karny zamienił na gola Kialka.

W efekcie mecz zakończył się porażką Kolejorza 2:3.

Lech Poznań - Jahn Regensburg 2:3 (2:0)

Bramki: 32. Lovrencsics, 35. Bereszyński – 51., 79. (karny) Kialka , 57. Amachaibou.

Skład Lecha: Kotorowski (70. \Wandzel) - \Kędziora, Cieślak, Arboleda (46. Djurdjević), Ratajczak - Kiełb, Linetty, Drewniak (72. Trałka), Wilk - Bereszyński, Lovrencsics (46. Wolski).

Łączy nas Wiara! Nowy klip reklamowy Kolejorza (wideo)

Władze poznańskiego Lecha przygotowały nową reklamę zachęcającą do przychodzenia na mecze w nowym sezonie.