Lech – Lechia: Zagrać spokojniej i zgarnąć 3 punkty

Trener Bakero liczy, że przeciwko Lechii jego piłkarze zagrają bez nerwów, które zdaniem Hiszpana zgubiły Lecha w spotkaniu z Polonią.

Nie milkną komentarze po środowym spotkaniu Kolejorza z Polonią Warszawa, a zwłaszcza te dotyczące bardzo słabej gry mistrzów Polski w pierwszej połowie.
- Zespół potrzebuje 10-15 minut na rozkręcenie się, a wtedy po 10 minutach już przegrywaliśmy – analizuje tamto spotkanie Jose Maria Bakero, trener Lecha. – Później zawodnicy grali zbyt nerwowo, za szybko pozbywali się piłki, niepotrzebnie próbując dalekich podań. Dopiero po przerwie drużyna zaczęła grać spokojniej i przyniosło to efekt.

Zdaniem hiszpańskiego szkoleniowca świetnie zagrana druga połowa z Czarnymi Koszulami i odrobienie dwóch goli powinno dodać jego piłkarzom większego zaufania do własnych umiejętności. Bakero zwraca też uwagę na pozytywy w grze swojego zespołu po przerwie – realizowanie założeń taktycznych i wytrzymanie trudów spotkania kondycyjnie. Nie uważa też, aby jego eksperymenty z ustawianiem zawodników na innych pozycjach niż zazwyczaj było błędem.
- Każdy zawodnik musi być przygotowany do grze na takiej pozycji, na której będzie potrzebny – mówi Hiszpan.

A te potrzeby bywają ostatnio różne przede wszystkim ze względu na kontuzje. Spośród kontuzjowanych ostatnio piłkarzy w sobotę przeciwko Lechii być może zagra jedynie Manuel Arboleda.
- Trenował z nami już w czwartek, ale na razie trudno ocenić, czy będzie gotowy na sobotę – wyjaśnia Bakero.

Fatalne wyniki w ekstraklasie zepchnęły Lecha do strefy spadkowej i co brzmi szokująco wydaje się, że w sobotę faworytem do zwycięstwa będzie Lechia. Gdańszczanie to jedna z rewelacji sezonu, choć grają trochę w kratkę w tym sezonie potrafili wygrać na Łazienkowskiej z Legią 3:0 albo rozbić u siebie Górnik Zabrze 5:1.

Z drugiej strony Kolejorz właśnie w meczach przeciwko mocniejszym zespołom grają lepiej. Tak było chociażby przed dwoma tygodniami, gdy lechici rozbili na Bułgarskiej Wisłę 4:1.
- Gramy u siebie i jesteśmy faworytem – uważa trener Bakero. – Musimy zagrać dobrze i zrealizować swoje założenia taktyczne.