Lech - Litex Łowecz 0:2: Porażka na zakończenie obozu w Turcji

W ostatnim meczu sparingowym przed spotkaniem z SC Braga w Lidze Europejskiej lechici ulegli mistrzowi Bułgarii 0:2.

Był to czwarty sparing Lecha na zgrupowaniu w Turcji. W rozegranych wcześniej meczach Kolejorz pokonał Steauę Bukareszt i Olimpiję Ljubljana oraz zremisował z Hajdukiem Split.

Litex Łowecz, mistrz Bułgarii, z którymi lechici zmierzyli się w sobotę nie pozostawił poznaniakom złudzeń i wygrał jak najbardziej zasłużenie.

Od pierwszych minut Bułgarzy zdecydowanie atakowali poznańską bramkę. Na szczęście skutecznymi intwerwencjami popisywali się obrońcy Lecha, a w bramce dobrze spisywał się Krzysztof Kotorowski.

Pierwszą ofensywną akcję Kolejorz przeprowadził dopiero w 18. minucie. Niestety, lechici nie potrafi zagrożyć bułgarskiemu bramkarzowi, a gra długo toczyła się w środkowej strefie boiska.

Obie bramki dla Litexu padły w drugiej połowie. W 53. minucie gola po błędzie Kikuta zdobył Djermanović, a 5 minut przed zakończeniem spotkania po uderzeniu głową piłkę do siatki skierował Yanev.

Lech Poznań - Litex Łowecz 0:2 (0:0)
Bramki:
53. Djermanović, 85. Diouf

Lech: Krzysztof Kotrowski - Marcin Kikut, Ivan Djurdjević (46. Rafał Murawski), Manuel Arboleda (78. Bartosz Bosacki), Luis Henriquez (64. Seweryn Gancarczyk) - Hubert Wołąkiewicz (78. Semir Stilić), Marcin Kamiński - Jacek Kiełb (46. Grzegorz Wojtkowiak, 64. Tomasz Mikołajczak), Sergei Krivets (46. Mateusz Możdżeń), Jakub Wilk (73. Bartosz Ślusarski) - Artjoms Rudnevs (55. Vojo Ubiparip)

Litex: Uros Golubovic (58. Evgeni Aleksandrov) - Djemal Berberović, Plamen Nikolov (64. Alexandre Barthe), Nikolay Bodurov (78. Iliya Milanov), Petar Zanev (75. Mihail Venkov) - Rumen Rumenov, Georgi Milanov (64. Strahil Popov) - Tom (78. Angel Zdravchev), Hristo Yanev, Doca (62. Momchil Tsvetanov) - Dejan Djermanović (58. Papa Diouf)**

Kara UEFA: Może nie być otwartej sprzedaży biletów na mecz Lech - SC Braga!

Wydział Kontroli i Dyscypliny UEFA nakazał Lechowi ograniczenie sprzedaży biletów na mecz z SC Braga do 50 proc. pojemności stadionu!

Lech – Olimpija 1:0: Lechici lepsi od Słoweńców

Dzięki bramce Marcina Kikuta Kolejorz pokonał w meczu sparingowym słoweńską Olimpiję Ljubljana.

Lech – Hajduk 1:1: Kolejorz lepiej dopiero po przerwie

Po bardzo słabej pierwszej i nieco lepszej drugiej połowie meczu w swoim kolejnym sparingu Lech Poznań zremisował z chorwackim Hajdukiem Split 1:1.

Lech - Steaua 2:1: Rumuni pokonani!

W swoim pierwszym meczu podczas obozu w Turcji, Kolejorz po golach Rudnevsa i Kriwca pokonał Steauę Bukareszt 2:1.