Lech - Piast 2:1: Druga wygrana Kolejorza w sparingu

Drugi mecz sparingowy w tym roku i druga wygrana. Tym razem Lech ...
Drugi mecz sparingowy w tym roku i druga wygrana. Tym razem Lech ... archiwum/eM
Drugi mecz sparingowy w tym roku i druga wygrana. Tym razem Lech pokonał we Wronkach Piasta Gliwice.

Spotkanie ułożyło się idealnie dla poznaniaków, którzy na prowadzenie wyszli już w 9. minucie. Lechici przechwycili wtedy piłkę w środku pola, Rudnev podał na prawe skrzydło do Toneva, ten dośrodkował na długi słupek, gdzie znalazł się Krivets i bez problemów umieścił piłkę w siatce.

Druga bramka padła już po 4 minutach. Znów z prawej strony dośrodkowywał Tonev, znów piłkę otrzymał Krivets i tym razem mocnym strzałem pod poprzeczkę z 5 metrów pokonał bramkarza gliwiczan.

Piastowi kontaktową bramkę udało się zdobyć w 66. minucie. W sytuacji sam na sam z bramkarzem Lecha znalazł się wtedy jeden z testowanych w Gliwicach zawodników, który efektownie z ostrego kąta umieścił piłkę w siatce.

Lech Poznań - Piast Gliwice 2:1 (2:0)

Bramki: 1:0 Krivets (9), 2:0 Krivets (13), 2:1 Testowany (66)

Lech: Jasmin Burić (46. Aleksander Wandzel) - Marciano Bruma (46. Tomasz Kędziora), Hubert Wołąkiewicz (46. Ivan Djurdjević), Manuel Arboleda (82. Karol Zaniewski), Grzegorz Wojtkowiak (46. Luis Henriquez) - Sergei Krivets (46. Mateusz Możdżeń), Dimitrije Injac (46. Rafał Murawski), Szymon Drewniak (46. Marcin Kamiński) - Aleksandar Tonev (46. Semir Stilić), Artiom Rudnev (46. Vojo Ubiparip), Jakub Wilk (46. Bartosz Ślusarski)

Piast: Dariusz Trela (28. Jakub Szmatuła, 61. Marcin Korbecki) - Wojciech Lisowski, Łukasz Kurzycki, Ruben Cuerta (63. Jan Buryan), Gediminas Paulauskas (46. Mariusz Zganiacz) - Pavol Cicman (46. Wojciech Bzdęga), Rudolf Urban (57. Zawodnik testowany), Mateusz Matras (69. Mateusz Bodziach), Tomasz Podgórski (63. Rafał Pietrzak) - Wojciech Kędziora (57. Adrian Świątek), Ruben Jurado (57. Patryk Nalepa)

W pierwszym tegorocznym sparingu piłkarze Lecha pokonali we Wronkach drużynę Zagłębia Lubin 2:0.