Lech Poznań - Fiorentina 0:2. Awans Kolejorza z grupy się oddala [ZDJĘCIA]

Grzegorz Szkiłądź
Lech Poznań: Czytaj więcej o Kolejorzu TUTAJ
Lech Poznań: Czytaj więcej o Kolejorzu TUTAJ Grzegorz Dembiński
Kolejnej niespodzianki nie było. Poznańska Lokomotywa przegrała na Bułgarskiej z Fiorentiną 0:2 w czwartej kolejce fazy grupowej Ligi Europy. Lech Poznań - Fiorentina: zobaczcie zdjęcia z meczu.

W pierwszym meczu tych drużyn Lech Poznań sprawił ogromną niespodziankę i pokonał lidera Serie A 2:1 na jego boisku. Na Bułgarskiej Włosi zrewanżowali się mistrzowi Polski i wygrali po golach Josipa Ilicica.

Pierwsza bramka padła tuż przed przerwą. Dariusz Dudka bezsensownie sfaulował przed polem karnym Giuseppe Rossiego. Do rzutu wolnego podszedł Ilicic i fenomenalnie przymierzył tuż nad murem. Bramkarz Lecha, mimo że wyciągnął się jak struna, nie zdołał sięgnąć piłki, która wpadła w samo okienko. W 83. min. Ilicic z zimną krwią wykończył zabójczy kontratak Fiorentiny i przerzucił piłkę nad wychodzącym z bramki Jasminem Buriciem.

Lech Poznań miał swoje szanse. W pierwszej połowie bliscy zdobycia gola byli Karol Linetty i Szymon Pawłowski. Po przerwie strzał rezerwowego Gergo Lovrencsicsa o centymetry minął bramkę Fiorentiny.

W drugim meczu grupy I Belenenses przegrało na własnym boisku z FC Basel 0:2. Po czterech kolejkach fazy grupowej Kolejorz zajmuje trzecie miejsce (4 punkty). Prowadzi FC Basel (9 punktów) przed Fiorentiną (6 "oczek"). W następnej kolejce mistrz Polski zmierzy się na wyjeździe z Belenenses. Mecz odbędzie się 26 listopada.