Lech Poznań - Górnik Łęczna 1:0. Ważne punkty zostają przy Bułgarskiej [zdjęcia]

p.krugiolka
p.krugiolka
26 października Lech Poznań wygrał w meczu z Górnikiem Łączna. O zwycięstwie zadecydował gol z 81. minuty.

W meczu Lecha z Górnikiem widoczna była przewaga gospodarzy, którzy z impetem ruszyli już w pierwszej połowie. W drugiej połowie walka była dosyć wyrównana, a zwycięski gol padł dopiero w 81. minucie strzelony przez Muhameda Keitę.

Ten strzał dał Lechowi Poznań komplet punktów, dzięki którym drużyna awansowała na 6. miejsce w tabeli. Aktualnie ma na swoim koncie 21 punktów, Górnik natomiast jest na 11 miejscu z 15 punktami.

Lech Poznań - Górnik Łęczna 1:0 (0:0) (81. Keita)

Widzów: 14 882

Lech: Maciej Gostomski - Tomasz Kędziora, Hubert Wołąkiewicz, Marcin Kamiński, Luis Henriquez - Łukasz Trałka, Karol Linetty - Darko Jevtić (67. Dawid Kownacki), Kasper Hamalainen, Szymon Pawłowski (77. Muhamed Keita) - Zaur Sadajew (46. Gergo Lovrencsics)

Górnik: Sergiusz Prusak - Łukasz Mierzejewski, Maciej Szmatiuk, Tomislav Bożić, Patrik Mraz - Łukasz Bielak, Tomasz Nowak - Grzegorz Bonin (75. Shpetim Hasani), Filip Burkhardt, Miroslav Bożok (75. Sebastian Szałachowski) - Fedor Cernych