Lech Poznań - Legia Warszawa 3:1. Superpuchar Polski dla Kolejorza! [ZDJĘCIA]

Grzegorz Szkiłądź
Lech Poznań zdobył Superpuchar Polski! Kolejorz pokonał na Bułgarskiej Legię Warszawa 3:1 i udanie rozpoczął sezon 2015/16. Zobaczcie zdjęcia z meczu.

Lech Poznań zaczął wybornie piątkowe starcie. Podopieczni Macieja Skorży atakowali z impetem i objęli prowadzenie w 10 minucie. Źle zachował się Michał Kucharczyk, który wybił piłkę wprost pod nogi nadbiegającego Tomasza Kędziory. Prawy obrońca Kolejorza nie zastanawiał się ani chwili i uderzył z całej siły zza pola karnego. Futbolówka odbiła się jeszcze od jednego z obrońców Legii i wpadła do bramki Dusana Kuciaka. Po tym trafieniu lechici zaprezentowali efektowną kołyskę dla Kaspera Hamalainena, który niedawno został tatą.

Lech podwyższył na 2:0 w 35. min. Po rzucie rożnym Marcin Kamiński zachował się jak rasowy snajper i precyzyjnym strzałem z bliska pokonał golkipera Legii.

Poznańska Lokomotywa pogrążyła odwiecznego rywala w końcówce drugiej połowy. Sytuację sam na sam z Kuciakiem pewnie wykorzystał Karol Linetty. Zespół ze stolicy stać było tylko na honorowe trafienie Michała Żyry w doliczonym czasie gry.

Dla Lecha Poznań to piąty triumf w Superpucharze Polski!

Zajrzyj na BUŁGARSKĄ.PL: Serwis kibiców Lecha Poznań!