Lech Poznań pokonał Manchester City 3:1 !

Piotr Skrzypek/Wiadomości24.pl
Lech Poznań pokonał Manchester City 3:1 w meczu Ligi Europy. Kolejorz objął prowadzenie w grupie A rozgrywek.

To był bardzo emocjonujący mecz. Oba zespoły miały momenty, w których przeważały na boisku. W 31. minucie po bramce Injaca Lech objął prowadzenie, jednak siedem minut po przerwie Adebayor wyrównał wynik meczu. Momentami to goście groźniej atakowali, jednak gospodarze nie dali się zastraszyć. Końcówka meczu w wykonaniu podopiecznych Jose Marii Bakero była wręcz piorunująca - najpierw nieco przypadkowo do siatki trafił Arboleda, zwycięstwo Kolejorza przypieczętował pięknym strzałem z 17 metrów Mateusz Możdżeń. Lech zasłużenie pokonał Manchester City 3:1 (1:0)

Bramki:

1:0 Injac (31')
1:1 Adebayor (52')
2:1 Arboleda (86')
3:1 Możdżeń (91')

Tak relacjonowaliśmy mecz na żywo:
Koniec!!!!!!!!!!! Lech wygrywa i obejmuje prowadzenie w gruoie A Ligi Europy!!
93' Lech tego meczu nie może już przegrać.

91' Goooooooooooooool, Możdżeń z 17. metra w okienko bramki Givena!! Lech prowadzi 3:1!!!!!!!
Sędzia dolicza 4 minuty

90' Świetna okazja Silvy! Napastnik przestrzela z 3 metrów!

88' Man City napiera. Rzut rożny dla gości, jednak bez zagrożenia bramki Burica

86' Gooooool, 2:1 dla Lecha! Arboleda! Boyata wybijał piłkę głową i trafił w Arboledę. To jemu zapisana zostanie bramka w protokole meczowym
84' Kontra gości. Rudnevs faulowany i grę wznowi Lech

81' Arboleda powstrzymuje atak Adebayora

80' Ostatnie 10 minut. Czy Lech zdoła przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę?

79' Zmiana w zespole z Manchesteru. Kompany wchodzi na boisko za Milnera

78' Rzut rożny dla Kolejorza. Dośrodkowanie Wilka nie trafiło do partnerów z ataku

75' Kiełb wrzuca piłkę w pole karne, obrońcy radzą sobie bez problemu z dośrodkowaniem

73' Groźna kontra City, Silva trafia w poprzeczkę! Wilk wchodzi na murawę za Sławomira Peszkę

70' Koralow wchodzi za Wayne'a Bridge'a

68' Świetny strzał Kiełba! Piłka minimalnie mija słupek bramki Givena

67' Peszko pada w polu karnym, sędzia nie podyktował jednak "jedenastki"

66' Goście teraz aktywniejsi, przejęli inicjatywę na boisku

64' Manchester poderwał się do walki, wrzutka do Adebayora nie dociera do adresata

63' Możdżeń wchodzi za Stilica. Dziwna zmiana Bakero

62' Gospodarze w akcji, strzał Rudnevsa broni Given

61' Rzut wolny dla Lecha po faula na Kiełbie. Peszko trafia jednak w mur

58' Buric broni strzał Adebayora

57' Piłkarze Lecha wymieniają kilka podań, zabrakło jednak decydującego podania otwierającego drogę do bramki

55' Żółta kartka dla Ivana Djurdjevića za faul na Zabalecie

55' Stilic dośrodkowuje z rzutu wolnego, z marnym efektem

53' Kiełb wchodzi za Injaca

52' Gol dla City. Dośrodkowanie z rzutu rożnego na bramkę zamienia Adebayor. To czwarte trafienie napastnika przeciw Lechowi w dwumeczu
49' Rzut wolny dla Lecha. Given pewnie przejmuje piłkę

48' Rajd Stilic, jednak strzał pomocnika zablokowany

46' GRAMY! Zmiana w drużynie gości. Z boiska schodzi Shaun Wright-Phillips, a za niego wchodzi David Silva

Koniec pierwszej połowy. Arbiter nie przedłużył pierwszej odsłony spotkania co wywołało protesty Rudnevsa. Efektem protestów napastnika jest żółty kartonik.. W drugim meczu tej grupy Juventus remisuje do przerwy z Red Bull Salzburg 0:0.

45' Dośrodkowanie Kikuta, Lech wywalczył rzut rożny

44' Rzut wolny dla City, Buric odprowadza wzrokiem piłkę poza boisko

43' Akcja Adebayora i natychmiastowa kontra Lecha, goście przejmują jednak piłkę

42' Spalony Rudnevsa

40' Stilic uderza z rzutu wolnego, jednak niecelnie

40' Gra się zaostrza, żółta kartka dla Wayne Bridge za faul na Peszce

38' Richards brutalnie fauluje Kriwca, żółta kartka dla defensora Man City

35' Goście wyraźnie oszołomieni stratą bramki

33' Rzut rożny dla Lecha, obrońcy Man City wybijają piłkę

31' GOOOOOL!!! Autorem jest Dimitrije Injać
26' Richards fauluje Henriqueza, emocje nieco osłabły.

23' Stilić niecelnie tuż zza pola karnego.

22' Manchester nieco osłabł. Szansa dla Lecha. Po faulu na Peszce mistrz Polski miał rzut wolny.
Peszko tuż obok słupka.

18' Ogromne zamieszanie pod bramką Lecha. Lechici najpierw wybijają piłkę z linii bramkowej po strzale Adebayora, następnie bardzo szczęśliwie broni Burić.

14' Pierwszy strzał Lecha. Henriquez z 40 metrów, ale niecelnie.

13' Daleki strzał Adebayora, ale Burić bez problemu broni.

11' Kriwiec próbował po raz pierwszy zagrozić bramce Anglików, ale został powstrzymany przez obrońców.

9' Lech robi, co może, ale na razie nie potrafi wydostać się nawet z własnej połowy.

7' Manchester coraz bardziej napiera. Gra niemal cały czas znajduje się na połowie polskiej drużyny. Groźnie strzelał Adebayor, ale niecelnie.

4' Pierwsza groźna akcja Manchesteru. Obrońcy Lecha z trudem ratują mistrza Polski przed stratą gola.

1' Pierwszy gwizdek sędziego. Mecz właśnie się rozpoczął.

Na papierze zdecydowanym faworytem meczu jest drużyna Roberto Manciniego. Goście to zespół naszpikowany gwiazdami, Lech z kolei boryka się z poważnymi wahaniami formy. Czy debiut Jose Marii Bakero będzie udany?

Składy:
Lech: Jasmin Burić - Marcin Kikut, Bartosz Bosacki, Manuel Arboleda, Luis Henriquez, Ivan Djurdjević, Dimitrije Injac, Siergiej Krivets, Semir Štilić, Sławomir Peszko, Artjoms Rudņevs.

Manchester: Shay Given - Micah Richards, Wayne Bridge, Pablo Zabaleta, James Milner, Shaun Wright-Phillips, Emmanuel Adebayor, Adam Johnson, Joleon Lescott, Patrick Vieira, Dedryck Boyata.

źródło:wiadomości24.pl/własne