Lech Poznań rozgromił Metalista Charków w sparingu

SZKI, Lech Poznań
Lech Poznań rozgromił Metalista Charków w sparingu. Dwa gole strzelił Dawid Kownacki Grzegorz Dembiński
Piłkarze Lecha Poznań wygrali aż 5:0 z Metalistem Charków w sparingu rozegranym w tureckim Belek. Po dwa trafienia dla Kolejorza zanotowali Vojo Ubiparip i Dawid Kownacki.

Poznańska Lokomotywa zaczęła wielkie strzelanie w 16. minucie meczu. Vojo Ubiparip biegł wzdłuż linii bocznej pola karnego i zdecydował się na dośrodkowanie. Wyszedł z tego "centrostrzał", piłka przelobowała bramkarza i wpadła do siatki.

Serb przed przerwą podwyższył wynik spotkania. Darko Jevtić wrzucił do wbiegającego w pole karne Ubiparipa, a napastnik Lecha pokonał golkipera dokładnym uderzeniem z woleja.

W 56. minucie było już 3:0. Jevtić ograł trzech zawodników Metalista i zagrał do wbiegającego Dawida Kownackiego. Młody lechita tylko dopełnił formalności.

Kolejorz nie zwalniał tempa i po chwili na listę strzelców znów wpisał się Kownacki, który przepiękną podcinką oszukał bramkarza rywali.

W końcówce spotkania samobójcze trafienie zanotował Denis Kulakov. Dośrodkowywał w tej akcji Kebba Ceesay, który w drugiej połowie pojawił się na boisku. Gambijczyk rozegrał swój pierwszy mecz po kontuzji. Pauzował naprawdę długo, bo aż od listopada 2013 roku.

Kolejne spotkanie kontrolne lechici rozegrają w niedzielę o godz. 16:00 z Anży Machaczkała.

Lech Poznań - Metalist Charków 5:0 (2:0)