Lech Poznań wygrał 4:2 z Ruchem Chorzów [ZDJĘCIA]

SZKI
Lech Poznań - Ruch Chorzów 4:2 (1:1)
Lech Poznań - Ruch Chorzów 4:2 (1:1) Grzegorz Dembiński
Lech Poznań po fantastycznej drugiej połowie pokonał Ruch Chorzów 4:2. Takie emocjonujące spektakle chcemy oglądać jak najczęściej! Zobaczcie zdjęcia z Bułgarskiej.

LECH POZNAŃ - RUCH CHORZÓW: TAK RELACJONOWALIŚMY NA ŻYWO. KLIKNIJ!

Poznaniacy świetnie rozpoczęli starcie z Ruchem. Kasper Hamalainen znalazł się w sytuacji sam na sam z Michałem Buchalikiem. Pomocnik Kolejorza próbował strzelać, ale wyszło z tego podanie do Łukasza Teododrczyka. Ten tylko przyłożył głowę, a piłka powoli wturlała się do bramki przy rozpaczliwie interweniujących obrońcach Ruchu Chorzów.

Goście wyrównali w 37. minucie. Jakub Smektała precyzyjnie dośrodkował z prawej strony, a niepilnowany Grzegorz Kuświk głową pokonał Macieja Gostomskiego. Bramkarz Kolejorza był bliski obrony tego strzału, jednak zabrakło szczęścia. Ewidentnie w tej sytuacji zaspał Kebba Ceesay.

Po przerwie na prowadzenie wyszli Niebiescy. Łukasz Surma podał na prawą stronę do Smektały. Ten zagrał płasko w pole karne, a tam Kuświk uprzedził Ceesaya i zdobył drugiego gola dla Ruchu.

Jednak finisz Poznańskiej Lokomotywy był pasjonujący. W 78. min. Hamalainen zagrał do Teodorczyka, który przegrał pojedynek jeden na jeden z Buchalikiem, ale do piłki dopadł Rafał Murawski i wyrównał stan meczu.

Potem Hamalainen znalazł przed polem karnym Gergo Lovrencsicsa. Węgier minął obrońcę Ruchu, wpadł w pole karne i wspaniałym strzałem pod porzeczkę nie dał szans Buchalikowi.

Wynik spotkania w doliczonym czasie gry ustalił rezerwowy Daylon Claasen. Hamalainen świetnie zagrał do Bartosza Śluarskiego. Ten mógł już strzelać, ale zdecydował się na kapitalne podanie do Daylona Claasena. Reprezentant RPA z bliska wpakował piłkę do pustej bramki.

Świetna druga połowa i kapitalna pogoń Kolejorza. Przy Bułgarskiej w sobotę wieczorem naprawdę nie brakowało emocji!

Bramki:
1:0 Łukasz Teodorczyk (9-głową), 1:1 Grzegorz Kuświk (37-głową), 1:2 Grzegorz Kuświk (59), 2:2 Rafał Murawski (78), 3:2 Gergo Lovrencsics (83), 4:2 Daylon Claasen (90+2).

Lech Poznań: Maciej Gostomski - Hubert Wołąkiewicz (46. Daylon Claasen), Kebba Ceesay, Marcin Kamiński, Barry Douglas - Mateusz Możdżeń, Dimitrije Injac (57. Rafał Murawski), Kasper Hamalainen, Łukasz Trałka, Gergo Lovrencsics - Łukasz Teodorczyk (82. Bartosz Ślusarski).

Ruch Chorzów: Michał Buchalik - Marek Szyndrowski, Marcin Malinowski, Piotr Stawarczyk, Daniel Dziwniel - Jakub Smektała, Łukasz Surma, Filip Starzyński, Łukasz Tymiński (74. Adrian Mrowiec), Łukasz Janoszka - Grzegorz Kuświk (77. Maciej Jankowski).

Żółta kartka: Łukasz Tymiński.
Sędzia: Tomasz Musiał (Kraków). Widzów: 24 336.