Lech Poznań wygrał na wyjeździe z Lechią Gdańsk 4:1 [ZDJĘCIA]

SZKI
Lech Poznań wreszcie przełamał złą passę w Gdańsku. Podopieczni Mariusza Rumaka wygrali z Lechią aż 4:1, nokautując rywali w drugiej połowie. Zobaczcie zdjęcia z PGE Areny.

Mecz zaczął się źle dla Kolejorza. Kapitalnym uderzeniem z dystansu popisał się Deleu. Piłka odbiła się od poprzeczki, spadła tuż za linią i trafiła w ręce Macieja Gostomskiego. Arbiter po konsultacji ze swoim asystentem słusznie uznał gola dla gospodarzy.

Jeszcze przed przerwą wyrównał Łukasz Teodorczyk. Barry Douglas popisał się świetnym podaniem za linię obrony. Napastnik Lecha przejął piłkę na szóstym metrze i w sytuacji sam na sam nie dał szans Sebastianowi Małkowskiemu.

Po przerwie koncert Poznańskiej Lokomotywy rozpoczął Gergo Lovrencsics. Akcję zainicjował Rafał Murawski. Potem piłka trafiła do Gergo. Węgier najpierw nie trafił w futbolówkę, ale jakimś cudem wymanewrował obronę Lechii i z bliska pewnie pokonał bramkarza gospodarzy.

Kolejny gol padł po wspaniałej akcji Lecha. Mateusz Możdżeń zagrał w pole karne do Teodorczyka, ten błyskawicznie odegrał piętą do Kaspra Hamalainena, a Fin z kilku metrów płaskim strzałem zdobył trzeciego gola dla Kolejorza.

Na 4:1 podwyższył najlepszy w ekipie gości "Teo". Z rzutu rożnego dośrodkował Lovrencsics, a niepilnowany Teodorczyk głową z dziesięciu metrów wpakował piłkę do siatki.

Kolejorz kończył mecz w osłabieniu. Za faul na Grzelczaku drugą żółtą i w efekcie czerwoną kartką ukarany został Możdżeń.

SZERSZA RELACJA Z MECZU LECHIA GDAŃSK - LECH POZNAŃ TUTAJ

Lechia Gdańsk - Lech Poznań 1:4 (1:1)
Bramki:
1:0 Deleu (24), 1:1 Łukasz Teodorczyk (35), 1:2 Gergo Lovrencsics (50), 1:3 Kasper Hamalainen (69), 1:4 Łukasz Teodorczyk (83).

Żółte kartki: Lechia Gdańsk: Deleu, Rafał Janicki, Piotr Grzelczak. Lech Poznań: Łukasz Trałka, Barry Douglas, Mateusz Możdżeń, Rafał Murawski.
Czerwona kartka za drugą żółtą - Lech Poznań: Mateusz Możdżeń (85).
Sędzia: Paweł Gil (Lublin). Widzów: 14 690.

Lechia Gdańsk: Sebastian Małkowski - Rafał Janicki, Jarosław Bieniuk, Maciej Kostrzewa (52. Piotr Grzelczak), Adam Pazio - Deleu, Paweł Dawidowicz, Wojciech Zyska (71. Adam Duda), Daisuke Matsui, Przemysław Frankowski - Paweł Buzała (60. Patryk Tuszyński).

Lech Poznań: Maciej Gostomski - Mateusz Możdżeń, Marcin Kamiński, Kebba Ceesay, Barry Douglas - Gergo Lovrencsics, Łukasz Trałka (81. Szymon Drewniak), Karol Linetty (46. Rafał Murawski), Kasper Hamalainen, Daylon Claasen (62. Szymon Pawłowski) - Łukasz Teodorczyk.