Lech Poznań wygrał z Wisłą Kraków 3:0 [zdjęcia]

Jacek Zentkowski
Lech udanie zainaugurował rozgrywki w grupie mistrzowskiej Ekstraklasy.

25 kwietnia Lech pokonał Wisłę Kraków 3-0. Bramki dla "Kolejorza" zdobyli Łukasz Teodorczyk, Alan Uryga (samobójcza) i Kaspar Hamalainen.

Przez całe spotkanie gospodarze byli drużyną dominującą. Już w siódmej minucie meczu piłka trafiła do Łukasza Teodorczyka, który wykończył akcję celnym strzałem głową. Pięć minut później było już 2-0 po tym, jak po szybkiej kontrze Linettego i Hamalainena piłkę do własnej bramki skierował obrońca Wisły, Alan Uryga.

Cały Lech grał dobrze, ale najjaśniejszą postacią meczu był bez wątpienia Kaspar Hamalainen. Fin popisywał się wieloma nieszablonowymi zagraniami i oddał kilka bardzo groźnych strzałów na bramkę Wisły. Przypieczętowaniem jego doskonałego występu był gol na 3-0 z 78. minuty. Hamalainen znakomicie uderzył z ostrego kąta po dośrodkowaniu Gergo Lovrencicsa.

Po meczu z Wisłą Lech zbliżył się na dwa punkty do prowadzącej w tabeli Legii Warszawa.

Lech Poznań - Wisła Kraków 3:0 (2:0)Bramki: Łukasz Teodorczyk (7), Alan Uryga (12-samobójcza), Kasper Hamalainen (78).

Żółte kartki - Lech Poznań: Łukasz Trałka, Karol Linetty. Wisła Kraków: Fabian Burdenski, Wilde-Donald Guerrier, Łukasz Burliga.
Sędzia: Paweł Raczkowski (Warszawa). Widzów 19 015.

Lech Poznań: Krzysztof Kotorowski - Mateusz Możdżeń, Hubert Wołąkiewicz, Marcin Kamiński, Tomasz Kędziora - Daylon Claasen, Łukasz Trałka (90+2. Dimitrije Injac), Kasper Hamalainen, Karol Linetty, Szymon Pawłowski (81. Dariusz Formella) - Łukasz Teodorczyk (75. Gergo Lovrencsics).

Wisła Kraków: Michał Miśkiewicz - Łukasz Burliga, Michał Czekaj, Alan Uryga, Piotr Brożek (46. Michał Szewczyk, 66. Danijel Klaric) - Emmanuel Sarki, Ostoja Stjepanovic, Semir Stilic, Fabian Burdenski (60. Rafał Boguski), Wilde-Donald Guerrier - Paweł Brożek