Lech przegrał z Cracovią!

Wojciech Kowalczyk
Po dramatycznym meczu Lech Poznań przegrał w Krakowie z Cracovią 2:3. Katem Kolejorza okazał się Kamil Witkowski, autor trzech bramek dla "Pasów".

Mecz rozpoczął się świetnie dla Lecha. Już w 16 minucie bramkę dla gości, po podaniu Quinterosa strzelił Marcin Zając. Radość Kolejorza trwała jednak krótko. W 23 minucie, w zamieszaniu pod bramką Kotorowskiego, najprzytomniej zachował się Witkowski, który kolanem skierował piłkę do siatki.

Prawdziwa katastrofa czekała jednak na lechitów tuż przed końcem pierwszej połowy spotkania. Dwa błędy w obronie i Lech schodził do szatni przegrywając aż 1:3. Katem poznaniaków okazał się Witkowski, który w pierwszej połowie ustrzelił klasycznego hattricka.

Na drugą połowę Kolejorz wyszedł z Piotrem Reissem w składzie. Krytykowany ostatnio napastnik zastąpił strzelca bramki, Marcina Zająca. Jednak to nie Reiss, ale Henry Quinteros przywrócił wiarę lechitów w dobre zakończenie tego spotkania. W 79 minucie popisła się on kapitalnym strzałem z 20 metrów, po którym bramkarz Cracovii musiał po raz drugi tego dnia wyjmować piłkę z siatki.

Niestety wynik nie zmienił się już do końca spotkania.

Potwierdziły się więc przedmeczowe zapowiedzi, według których Lecha w Krakowie miała czekać ciężka przeprawa

. Porażka boli tym bardziej, że Lech walczy o wicemistrzostwo kraju. Tymczasem bezpośredni rywale do drugiego miejsca nie próżnują. Dziś swój mecz wygrała Dyskobolia. Jutro mecz Legii, która spotka się z mającą zapewnione mistrzostwo Wisłą Kraków.

Lechici zawiedli, nie zawiodła za to pogoda - wielu kibiców obejrzało mecz w ogródkach piwnych. Poniżej kilka zdjęć ze Starego Rynku.

Cracovia Kraków - Lech Poznań 3:2

Cracovia: Olszewski – Kulig, Polczak, Urbański (46' Karwan), Radwański – Pawlusiński, Baran
(83' Wacek), Kłus, Nowak – Dudzic, Witkowski (88' Witkowski).

Lech: Kotorowski – Kucharski (61' Cueto), Zając (46' Reiss), Rengifo, Quinteros, Murawski, Bosacki, Wojtkowiak, Kikut (75' Pitry), Bandrowski, Henriquez.

Sędzia: Tomasz Mikulski (Lublin).

Widzów: ok. 4000.