Lech – Sparta 3:0: Kolejorz miażdży klasowego rywala!

Bartosz Ślusarski
Bartosz Ślusarski archiwum/eM
W tegorocznych sparingach lechici nie imponowali, ale wysoka wygrana nad Spartą Praga robi wrażenie.

Po przegranej z FC Vaduz z Lichtensteinu wydawało się, że lechici w ogóle nie mają formy i w tej sytuacji w sparingu ze Spartą Praga faworytami byli Czesi, którzy jeszcze 1,5 roku temu wyeliminowali Lecha z eliminacji Ligi Mistrzów.

Już w 2. minucie Sparta mogła objąć prowadzenie, ale Peter Grajciar w sytuacji sam na sam z Jasminem Buriciem strzelił obok słupka. W kolejnych minutach gra się wyrównała – mecz toczył się w szybkim tempie, były strzały zarówno na jedną jak i drugą bramkę, ale brakowało goli.

Wreszcie w 57. minucie Artjom Rudnev podał do Aleksandra Toneva, który pewnym strzałem dał Lechowi prowadzenie. Nie minęły dwie minuty, a już było 2:0 – po zagraniu Siergieja Kriwca jeden z obrońców Sparty zatrzymał piłkę ręką w polu karnym i sędzia podyktował „jedenastkę”, którą na gola zamienił Rudnev.

W 68. minucie powinno być 3:0, ale Kriwiec przegrał pojedynek sam na sam z Tomasem Vaclikiem. Trzecia bramka dla Kolejorza jednak padła – w 79. minucie po rzucie wolnym Manuel Arboleda podał piłkę głową Bartoszowi Ślusarskiemu, który także głową pokonał bramkarza Sparty.

W 87. minucie Czesi mieli szansę na honorowego gola, ale w dobrej sytuacji Miroslav Slepicka uderzył nad poprzeczką. Lechici wygrali mecz, imponując przede wszystkim tym, czego im brakowało w poprzednich sparingach, czyli skutecznością.

Lech Poznań - Sparta Praga 3:0 (0:0)

Bramki: 57. Tonev, 59. Rudnev (karny), 79. Ślusarski.