Lech – Wisła 3:1: 18-letni bohater Kolejorza

Dariusz Formella wszedł w samej końcówce meczu, ale zdobył dwa ...
Dariusz Formella wszedł w samej końcówce meczu, ale zdobył dwa ... archiwum/lechpoznan.pl
Dariusz Formella wszedł w samej końcówce meczu, ale zdobył dwa gole przesądzające o zwycięstwie Kolejorza.

W środę Lech rozegrał kolejny tego lata sparing przed nowym sezonem. Rywalem podopiecznych Mariusza Rumaka była Wisła Kraków prowadzona przez dobrze znanego w Poznaniu szkoleniowca – Franciszka Smudę.

Od pierwszych minut lekką przewagę optyczną uzyskali poznaniacy, ale pierwszy celny strzał oddali dopiero w 22. minucie, kiedy szczęścia próbował Vojo Ubiparip, który uderzył jednak za słabo, by pokonać bramkarza rywali.

Trzy minuty później swoją szansę mieli krakowianie, ale Jasmin Burić obronił groźny strzał Patryka Małeckiego. W 40. minucie Bośniak znowu uratował swój zespół, wygarniając piłkę spod nóg Alessandro Celina.

Druga połowa rozpoczęła się od niezłego uderzenia Gergo Lovrencisca, ale Michał Miśkiewicz wybił piłkę na rzut rożny.

W 52. minucie sędzia przyznał wiślakom rzut wolny, pośredni wykonywany w polu karnym lechitów. Gordon Bunoza trafił w słupek, ale przy próbie dobitki został sfaulowany i sędzia podyktował „jedenastkę”. Jej pewnym egzekutorem okazał się Rafał Boguski i Wisła objęła prowadzenie.

Lechici ruszyli do ataków. W 61. minucie po mądrym wycofaniu piłki na 15 metr przez Łukasza Teodorczyka na bramkę Wisły strzelał Kamil Drygas, ale trafił w poprzeczkę.

Wreszcie w 69. minucie poznaniacy dopięli swego, Lovrencics podał głową do Kaspera Hamalainena, który doprowadził do wyrównania. Nie minęły dwie minuty, a już było 2:1 dla Kolejorza. Prawdziwe „wejście smoka” zaliczył Dariusz Formella, który w 71. minucie wykorzystał podanie Hamalainena. Strzał był pierwszym kontaktem z piłką 18-lenitego napastnika, który dopiero minutę wcześniej wszedł na boisko.

W 77. minucie Lech prowadził już 3:1 i ponownie na listę strzelców wpisał się Formella, bez wątpienia bohater meczu. Takim wynikiem zakończyło się też całe spotkanie.

Lech Poznań - Wisła Kraków 3:1 (0:0)

Bramki: 69. Hamalainen, 71., 77. Formella – 53. Boguski (karny)

Lech: Burić (46. Gostomski) - Możdżeń, Kamiński, Arboleda (78. Bednarek), Wołąkiewicz - Trałka (46. Drewniak), Drygas (70. Trałka) - Lovrencsics, Hamalainen (90. Chromiński), Ubiparip (46. Linetty, 85. Siwek) - Teodorczyk (70. Formella)

Wisła: Miśkiewicz - Stolarski (72. Burliga), Jovanović (66. Nalepa), Głowacki, Bunoza - Chrapek (46. Eduardo), Stjepanović (62. Wilk) - Sarki (66. Lech), Garguła (72. Burdenski), Małecki (46. Boguski) - Celin (78. Kościelniak).