Lech wrócił ze zgrupowania w Hiszpanii

Maciej Lehmann
Tomasz Mikołajczak przypomniał, że też potrafi strzelać gole
Tomasz Mikołajczak przypomniał, że też potrafi strzelać gole Marek Zakrzewski
Lider gruzińskiej ekstraklasy FC Zestafoni był ostatnim sparingpartnerem Kolejorza podczas obozu przygotowawczego w Hiszpanii. Poznaniacy zremisowali 2:2 (1:1).

Trener Lecha Jose Bakero nie mógł skorzystać z filarów obrony. Manuel Arboleda narzekał na drobny uraz łydki, natomiast Grzegorz Wojtkowiak miał problemy żołądkowe. Rotacje na środku defensywy miały wpływ na wynik, bo Gruzini wykorzystali nieporozumienie naszych piłkarzy i po prostopadłym podaniu w 33. min. Rati Tsinamdzgvrishvili w sytuacji sam na sam pokonał Krzysztofa Kotorowskiego.

Odpowiedź mistrzów Polski była niemal natychmiastowa. 120 sekund później Jakub Wilk precyzyjnie dośrodkował do Vojo Ubiparipa. Nowy nabytek Kolejorza świetnie opanował piłkę i pięknym strzałem z woleja pod poprzeczkę doprowadził do wyrównania.

Lechici w 61. minucie mieli doskonałą okazję, by objąć prowadzenie. Arbiter podyktował rzut karny, ale Artjoms Rudnevs strzelił lekko i w sam środek bramki. Takie uderzenie nie mogło zaskoczyć bramkarza.

Rudnevs zrewanżował się jednak asystą w 76. minucie. Dośrodkowanie Łotysza wykorzystał Tomasz Mikołajczak i głową zdobył drugą bramkę. Nie mający nic do stracenia Gruzini w końcówce rzucili wszystkie siły do ataku, przejęli inicjatywę i zdołali wyrównać w ostatniej minucie. Gola zdobył Irakli Dzaria, który przedarł się na lewej stronie pola karnego.

- Graliśmy znów dwoma różnymi składami i z tego powodu w środku pola zawsze są jakieś nieporozumienia. Przez to straciliśmy bramki. Ale ogólnie z postawy zespołu w tym spotkaniu jestem zadowolony - powiedział po meczu na oficjalnej stronie internetowej trener Jose Mari Bakero.

Lech zakończył zgrupowanie w Hiszpanii z przyzwoitym bilansem. We wcześniejszych meczach sparingowych poznaniacy bezbramkowo zremisowali z mistrzem Szwajcarii FC Basel, przegrał 1:2 z Young Boys Berno i odnieśli dwa zwycięstwa - 2:0 z rumuńskim FC Timisoara oraz 4:0 z bułgarskim Lokomotiwem Płowdiw.

- Jestem też zadowolony z przebiegu zgrupowania. Trenowalismy na dobrych boiskach , odżywialiśmy się tak jak powinniśmy, zabrakło może jedynie słońca. Przed nami jeszcze zgrupowanie w Turcji. Jak do tej pory wszystko idzie zgodnie z planem i oby tak dalej - dodał trener Kolejorza.

Lech Poznań - FC Zestafoni 2:2 (1:1)
Bramki: Vojo Ubiparip 35, Tomasz Mikołajczak 76 - Tsinam Dzgvrishvili 33, Irakli Dzaria 90.
Lech (I połowa): Kotorowski - Kikut, Bosacki, Kamiński, Henriquez - Golla, Bandrowski, Kiełb, Stilić, Wilk - Ubiparip.
Lech (II połowa): Kotorowski - Injac, Wołąkiewicz, Djurdjević, Gancarczyk - Możdżeń, Krivets - Mikołajczak, Zapotoka, Ślusarski - Rudnevs.