Lech zatrzymał Unię

MIL
Ibo Sawaneh zdobył bramkę z rzutu karnego. - Fot. M.Opala
Skazywana na porażkę Akademia Piłkarska Lecha niespodziewanie zremisowała na wyjeździe 2:2 z Unią Janikowo – jednym z pretendentów do awansu. Goście zagrali bardzo agresywnie i nie pozwalali rozwinąć skrzydeł ...

Skazywana na porażkę Akademia Piłkarska Lecha niespodziewanie zremisowała na wyjeździe 2:2 z Unią Janikowo – jednym z pretendentów do awansu. Goście zagrali bardzo agresywnie i nie pozwalali rozwinąć skrzydeł przeciwnikom. Jednak w 49. minucie Unia wykonywała rzut wolny z 20 metrów. Marcin Kozłowski niezbyt mocno uderzył piłkę, ale ta odbiła się jeszcze od murawy i zaskoczyła Pawła Kotlarskiego. W 53. minucie w polu karnym faulowany był Mirosław Goliński, a ,,jedenastkę” na gola zamienił Ibo Sawaneh.
W 77. minucie wprowadzony chwilę wcześniej Szymon Gul przepięknym strzałem zza linii szesnastu metrów nie dał szans golkiperowi zespołu z Janikowa. Ostatnia, wyrównująca bramka padła w 83. minucie. Tym razem z rzutu wolnego strzelał Adam Młodzieniak, a piłka po rykoszecie znalazła drogę do siatki Lecha. – Moi zawodnicy zasłużyli dziś na słowa pochwały. Teraz liczymy pierwsze zwycięstwo tej wiosny
w spotkaniu z Obrą Kościan. Cieszę się, że ponownie potrafimy zdobywać gole – mówił trener Lecha II, Leszek Partyński.

Unia Janikowo 2:2 Lech II Poznań

Bramki: Marcin Kozłowski (49), Adam Młodzieniak (83) oraz Ibo Savaneh (53- karny), Szymon Gul (77)
Lech II: Kotlarski, Stawiński, Walerczyk, Kwiatkowski (68. Gul), Marcinkowski,Chmielewski, Lebioda, Goliński (86. Mazgaj), Sawaneh, Hirsch, Mazurek (73. Sędziak)