Lech znalazł pogromcę

Przebywający na zgrupowaniu w Austrii piłkarze Lecha ponieśli pierwszą sparingową porażkę. Wczoraj ulegli rumuńskiemu zespołowi Metan Medias 0:1.

Lech rozpoczął w składzie, który najprawdopodobniej będzie stanowił podstawową jedenastkę przynajmniej na początku zbliżającego się sezonu: Kotorowski - Wojtkowiak, Bosacki, Arboleda, Henriquez - Peszko, Bandrowski, Murawski, Stilić - Lewandowski, Rengifo.

Rumuni od początku meczu grali bardzo agresywnie, co z jednej strony owocowało licznymi faulami, z drugiej przenosiło ciężar gry pod pole karne lechitów. W 12. minucie piłkarze Metana wywalczyli rzut rożny. Do dośrodkowania najwyżej wyskoczył Jarko, który strzałem głową pokonał Krzysztofa Kotorowskiego. Już po chwili oglądaliśmy na boisku niemal kopię tej sytuacji, ale tym razem napastnik rywali uderzył niecelnie.

Później do głosu doszli lechici, którzy byli częściej przy piłce, ale nie potrafili tej przewagi udokumentować golem. Niewiele w obrazie gry zmieniły też dokonane w przerwie zmiany. W 66. minucie akcję przeprowadzili właśnie wprowadzeni na drugie 45 minut – Jakub Wilk i Piotr Reiss. „Wilczek” obsłużył idealnym podaniem „Rejsika” i ten znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem Metana. Niestety, kapitan Kolejorza przegrał ten pojedynek i dalej było 1:0 dla rywali. Sam Wilk też miał w końcówce meczu szansę na doprowadzenie do wyrównania, lecz jego strzał także nie znalazł drogi do siatki.

Lech przegrał 0:1 i była to jego pierwsza porażka odniesiona podczas zgrupowania w Grosspetersdorf.

Lech Poznań - Metan Medias 0:1

Bramka: 12.Jarko (Metan)

Lech (I połowa): Kotorowski - Wojtkowiak, Bosacki, Arboleda, Henriquez - Peszko, Bandrowski, Murawski, Stilić - Lewandowski, Rengifo.

Lech (II połowa): Kotorowski - Wojtkowiak, Bosacki, Arboleda, Djurdjević - Peszko, Injać, Quinteros, Wilk - Reiss, Rengifo (63.Cueto).

Poznaniaków czeka jeszcze jeden, nie planowany wcześniej mecz. Dziś o godz. 18 Lech zmierzy się w miejscowości Kohfdisch z tamtejszym klubem ASK. Spotkanie ma uświetnić obchody 60-lecia klubu. Trener Franciszek Smuda zapowiada, że w tym meczu da szansę gry głównie młodszym zawodnikom.

W sobotę rano lechici wyruszą w drogę do Poznania, a już w niedzielę rozegrają przy Bułgarskiej ostatni, niezwykle ciekawie się zapowiadający sparing z reprezentacją Kuby. Mecz rozpocznie się najprawdopodobniej o godz. 19.00. Bilety na to spotkanie kosztują 15 zł.