Lechia Gdańsk - Lech Poznań 1:2. Zwycięstwo na pożegnanie Mariusza Rumaka [ZDJĘCIA]

Grzegorz Szkiłądź
Lechia Gdańsk - Lech Poznań 1:2 (1:0)
Lechia Gdańsk - Lech Poznań 1:2 (1:0) Tomasz Bolt/Polskapresse
Dwa gole rezerwowego Łukasza Teodorczyka zapewniły Lechowi Poznań zwycięstwo w Gdańsku. Był to ostatni mecz Kolejorza pod wodzą Mariusza Rumaka. Lechia Gdańsk - Lech Poznań 1:2 - zobaczcie zdjęcia.

Gospodarze objęli prowadzenie w 36. minucie po rzucie karnym Stojana Vranjesa. Co prawda Krzysztof Kotorowski wyczuł strzelca i rzucił się w swoją prawą stronę, ale nie sięgnął piłki.

W 80. min. Łukasz Teodorczyk strzałem głową zamienił na gola znakomite dośrodkowanie z prawej strony Tomasza Kędziory.

Cztery minuty później mieliśmy kopię poprzedniej sytuacji. Znów świetna wrzutka Kędziory i mocny, celny strzał głową "Teo".

Lechia całą drugą połowę grała w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Zaura Sadajewa.

Bramki:
1:0 Stojan Vranjes (36-karny), 1:1 Łukasz Teodorczyk (80-głową), 1:2 Łukasz Teodorczyk (84-głową).

Lechia Gdańsk: Dariusz Trela - Mateusz Możdżeń, Rafał Janicki, Tiago Valente, Nikola Lekovic - Maciej Makuszewski, Ariel Borysiuk, Daniel Łukasik (55. Marcin Pietrowski), Stojan Vranjes (75. Adam Buksa), Piotr Grzelczak (86. Bartłomiej Pawłowski) - Zaur Sadajew.

Lech Poznań: Krzysztof Kotorowski - Tomasz Kędziora, Marcin Kamiński, Hubert Wołąkiewicz, Luis Henriquez - Dawid Kownacki, Darko Jevtic (90+1. Dariusz Formella), Łukasz Trałka, Kasper Hamalainen (66. Łukasz Teodorczyk), Gergo Lovrencsics (74. Barry Douglas) - Vojo Ubiparip.

Żółte kartki: Zaur Sadajew, Mateusz Możdżeń - Vojo Ubiparip, Łukasz Trałka, Dawid Kownacki, Łukasz Teodorczyk.
Czerwona kartka: Zaur Sadajew (45-faul).
Sędzia: Szymon Marciniak (Płock). Widzów: 25 529.