Maciej Lehmann
Lech Poznań zremisował 2:2 w Warszawie z Legią

Zobacz kolejne oceny --->
Lech Poznań zremisował 2:2 w Warszawie z Legią Zobacz kolejne oceny --->Szymon Starnawski
Lech Poznań w 28. kolejce ekstraklasy zremisował w Warszawie z Legią 2:2 (0:1). W pierwszej połowie widać było, że podopieczni Johna van den Broma odczuwali jeszcze skutki czwartkowego meczu z Fiorentiną. Poznaniakom brakowało energii i dokładności. Wykorzystali to gospodarze, którzy objęli prowadzenie. Po zmianie stron Kolejorz pokazał inną twarz. Dwa gole zdobył Afonso Sousa. Szkoda, że prowadzenia nie udało się utrzymać do końca.

Lech Poznań w ligowym klasyku zremisował w Warszawie z Legią 2:2. Poznaniacy mieli bardzo apatyczny początek.
Trener van den Brom dokonał trzech zmian w składzie w porównaniu do meczu z Fiorentiną, ale i tak wydawało się, że lechici mają jeszcze "ołowiane" nogi.

Legia objęła prowadzenie w 13 minucie. Po podaniu z prawej strony do siatki trafił Pekhart.

Dopiero po dwóch kwadransach Kolejorz zaczął konstruować coś sensownego. Szanse mieli Ishak oraz Sousa.
Lech na dobre wrócił do gry dopiero po przerwie i szybko wyrównał. Skóraś na prawej stronie wdał się w drybling, zagrał na środek, skąd dośrodkował Murawski. Ishak wygrał walkę o piłkę, która trafiła do Sousy. Portugalczyk strzelił tak, że obrońcy Legii wpadli z piłką do siatki.

Drugi gol Portugalczyka, po pięknym strzale uciszył stadion Legii. Szkoda, że Kolejorzowi zdarzył się błąd w końcówce. Punkt przywieziony z Warszawy ma oczywiście swoją wartość. ale kibicom po tym co zobaczyli w drugiej połowie, pozostał na pewno niedosyt.