Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Lektury na weekend: Pożeracz snów

Redakcja
pożeracz snów, książka, bettina belitz
pożeracz snów, książka, bettina belitz Wydawnictwo Znak emotikon
Romans, horror, literatura młodzieżowa? Jeśli połączycie te wszystkie gatunki w jeden, otrzymacie „Pożeracza snów” Bettiny Belitz – wciągającą powieść, która niczym "pożeracz czasu" nie pozwoli się od siebie oderwać nim nie skończycie jej czytać.

Gdy Ellie, nastolatka u progu dorosłości, przeprowadza się razem z rodzicami z centrum Kolonii do zagubionej między lasami i polami Westerwaldu małej wioski, jej życie zmieni się znacznie bardziej, niż tylko z powodu braku kontaktu z przyjaciółmi i rozrywkami charakterystycznymi dla dużego miasta. Od pierwszej nocy spędzonej w starym, obrośniętym bluszczem i ziołami domu, zaczną nawiedzać ją niepokojąco realistyczne sny opowiadające historię początku czyjegoś życia. Kim jest to porzucone prze matkę niemowlę samotnie leżące w oborze i dokarmiane przez jakąś dziewczynę? Czy ma coś wspólnego z nią i jej rodziną, czy też to tylko przejaw nocnych fantazji i majaków związanych z nowym środowiskiem?

Na dodatek dziewczyna musi stawić czoło „normalnej” rzeczywistości – nowa szkoła, w której Ellie nie może się odnaleźć, nowi znajomi – zupełnie różni od tych, w których towarzystwie do tej pory przebywała, nowe rozrywki – czynności których nigdy w takich kategoriach by nie rozpatrywała i jeszcze to przeczucie, że dookoła dzieje się coś dziwnego,  raczej złego.

Sytuacji nie poprawia pojawienie się nieznajomego – dwudziestojednoletniego chłopaka, bogatego, tajemniczego, unikającego kontaktu z ludźmi, wręcz ich odpychającego, a jednocześnie otoczonego niezwykłą aurą tajemniczości i magnetycznego wręcz przyciągania. To wokół Colina Blackburna zaczynają się ogniskować wszystkie dziwne historie, które spotykają Ellie.

Dajcie porwać się wartkiej narracji Pożeracza snów – wtedy będziecie mieli szansę dowiedzieć się, kim naprawdę jest tajemniczy i pociągający nieznajomy oraz co ma wspólnego ze starannie ukrywaną rodzinną tajemnicą. Czy rozwiązanie mrocznej zagadki dziwnego zachowania rodziców Ellie pomoże jej osiągnąć spokój? Czy pożądany nieznajomy wyjawi jej swoje tajemnice? Co z tym mają wspólnego dziwne, niepokojące sny? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w Pożeraczu snów Bettiny Belitz. Jednak sięgając po książkę pamiętajcie, że wciągnie Was ona i nie pozwoli się oderwać nim nie skończycie czytać ostatniej strony. Ale wtedy i tak możecie odczuwać niedosyt, że historia już się skończyła. Ale czy aby na pewno?

Pożeracz snów Bettiny Belitz ukaże się w księgarniach 16 czerwca 2011.


Bettina Belitz
Pożeracz snów

(Splitterherz)

Tłumaczenie: Alicja Rosenau

Oprawa miękka
Wydanie: pierwsze
ISBN: 978-83-240-1534-4
Rok wydania: 2011
Format: 144x205
Ilość stron: 600
Wydawnictwo: Znak emotikon
Cena detaliczna: 35,90 zł

Przeczytaj także:
Lektury na weekend: Oznaki życia, czyli kiedy i jak zakończyć leczenie

"Oznaki życia. Przypadki z intensywnej terapii" to książka ani łatwa, ani przyjemna, ale przeczytać powinien ją każdy i choć przez chwilę zastanowić się, czy szpitalne oddziały intensywnej opieki medycznej służą temu, do czego zostały stworzone.

Lektury na weekend: Barbarzyńcy w północnej Italii

Przed wakacyjnymi wędrówkami warto sięgnąć po książkę Dominiki Długosz, ale nie po to by zastąpiła nam przewodniki. To solidna dawka wiedzy o historii Półwyspu Apenińskiego – niezbędnej dla zainteresowanych czymś więcej niż plażami.

Lektury na weekend: Z ciemnością jej do twarzy

Ari jest piękną nastolatką, niezwykle sprawną fizycznie i… niebezpieczną. Chociaż nie zdaje sobie sprawy ze swoich mocy okażą się one przydatne gdy przyjdzie jej się zmierzyć z wampirami, hybrydami, dawnymi bogami i innymi stworami zamieszkującym Nowy Orlean.

Lektury na weekend: Na poważnie o street arcie

„Street art jako alternatywna forma debaty publicznej w przestrzeni miejskiej” A. Niżyńskiej to próba spojrzenia na nasze życie z graffiti, muralami, happeningami okiem socjologa. Ale czy zgodna z doświadczeniami spoza Warszawy?

Lektury na weekend: Historie o japońskich niesamowitych opowieściach

„Kaidan - japońskie opowieści niesamowite epoki Edo” Marcina Tatarczuka to pozycja obowiązkowa dla wszystkich zainteresowanych kultura Kraju Kwitnącej Wiśni. Nawet tą przetworzoną przez amerykańską popkulturę.

Lektury na weekend: "Jutro" stworzysz własne zasady życia

Wartka utrzymana w formie retrospekcji narracja, żywa i dynamiczna akcja – nic dziwnego, że powieść stała się bestsellerem nie tylko w rodzimej Australii, ale także Austrii, Szwecji, Niemczech i USA. Czy tak samo stanie się w Polsce?

Lektury na weekend: Osama bin Laden miał słabość do luksusowych samochodów

W poniedziałek rano cały świat obiegła informacja o śmierci Osamy Bin Ladena. Tymczasem my chcemy zachęcić Was do lektury książki, dzięki której będziecie mogli lepiej poznać świat założyciela Al-Kaidy.

Lektury na weekend: Ale kosmos! - fascynująca opowieść o wstydliwej stronie pozaplanetarnych wypraw

Wydawać by się mogło, że nasza wiedza o kosmicznych podróżach powinna być choć trochę zbliżona do rzeczywistości. Po lekturze książki „Ale kosmos!” autorstwa Mary Roach trzeba ją jednak bardzo zweryfikować.

Plakat musi śpiewać
8 maja - 24 lipca 2011 | Muzeum Narodowe w Poznaniu



od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poznan.naszemiasto.pl Nasze Miasto