MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Letni Święty Marcin w Poznaniu 2024! Impreza przenosi uczestników w podróż do serca miasta. Zobacz zdjęcia

Tomek Miłowicki
Tomek Miłowicki
Wspaniała okazja do spróbowania lokalnych produktów
Wspaniała okazja do spróbowania lokalnych produktów Tomek Miłowicki
W sercu Poznania, gdzie historia splata się z nowoczesnością, 15 czerwca 2024 roku rozpoczął się festiwal Letni Święty Marcin. To wydarzenie, które przenosi uczestników w podróż do serca miasta, gdzie każdy krok rezonuje z pulsującym rytmem letniej nocy.

Letni Święty Marcin w Poznaniu 2024

15 czerwca, to data, kiedy ulica. Świętego Marcina ożywa, stając się areną dla lokalnych talentów, których muzyka wypełnia powietrze, a ręce rzemieślników tworzą dzieła, które są odzwierciedleniem ich pasji i umiejętności. Można tu odkryć wyjątkowe przedmioty, od biżuterii po artystyczne ilustracje, które niosą ze sobą historię i charakter ich twórców.

Kulinarna odyseja czeka na tych, którzy pragną zasmakować różnorodności - od lokalnych specjałów po egzotyczne przysmaki. To tutaj, przy dźwiękach muzyki, można delektować się smakami, które są hołdem dla patrona ulicy.

Dla najmłodszych przygotowano krainę zabaw, gdzie mogą puścić wodze fantazji, bawiąc się w cieniu miejskich drzew.

Nowy Letni Święty Marcin: co dalej?

W nadchodzącą niedzielę (16 czerwca) o 13:00, mieszkańcy i goście Poznania będą mieli okazję dołączyć do spaceru historycznego pod hasłem “Święty Marcin - wczoraj i dziś”.

Na ulicy Świętego Marcina pojawiło się również fascynujące stoisko Centrum Szyfrów Enigma, które zaprosi wszystkich pasjonatów kryptografii do zgłębiania tajemnic szyfrowania.

Ulica Święty Marcin zapełni się stoiskami Targu Win Wielkopolskich oraz jarmarkiem świętojańskim, gdzie na odwiedzających czeka kilku producentów regionalnych win oraz liczni wystawcy z rękodziełem i lokalnymi przysmakami.

Do oferty gastronomicznej zostało dołączone specjalne menu serwowane przez restauracje przy ulicach Święty Marcin, Taczaka, Piekary, Ratajczaka, Kantaka i Kościuszki.

Wystawcy regionalnych serów i deserów raczą przesmacznymi produktami

Dla najmłodszych przygotowano bogaty program animacji i warsztatów. Na ulicy Świętego Marcina stanie historyczny tramwaj GT8 “Helmut”, gdzie studenci projektu Kindernalia poprowadzą zajęcia edukacyjne. Dodatkowo, specjalne strefy dla dzieci oraz miejsce przy ulicy Świętego Marcina 57 zapewnią możliwość zobaczenia historycznej makiety wykonanej z klocków LEGO.

Warto również odwiedzić podwórko kamienicy Towarzystwa Wiedzy Powszechnej przy ulicy Świętego Marcina 69 oraz Barak Kultury przy Alejach Marcinkowskiego, gdzie prezentowane będą wystawy i projekty kulturalne.

To jak? Idziemy na spacer wzdłuż ul. Świętego Marcina?

emisja bez ograniczeń wiekowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na poznan.naszemiasto.pl Nasze Miasto