Litewskie baty

BIN
Jerry Hester zdobył wczoraj 12 punktów. Fot. A.Szozda
Ostrowianie przegrali wczoraj mecz z BC Siauliai już w pierwszej kwarcie. W kolejnych próbowali odrabiać straty, ale goście nie pozwolili wydrzeć sobie zwycięstwa.

Wpierwszej kwarcie podopieczni Andrzeja Kowalczyka zaprezentowali się fatalnie. Litwini grając jeden na jeden mijali ich już na pierwszym kroku, penetrowali strefę podkoszową, a następnie oddawali piłkę na obwód, z którego któryś z koszykarzy celnie rzucał. Tylko w pierwszych dziesięciu minutach goście aż pięć razy trafili zza linii 6,25 metra, a ostrowianie odpowiedzieli ledwie jednym celnym rzutem Jerry Hestera. W walce pod tablicami Konstantin Furman zupełnie nie radził sobie z dwudziestoletnim Sauliusem Kuzminskasem. Ukrainiec nie przykładał się do gry obronnej. Również w ataku zachowywał się jak rozkapryszona panienka. Faulował, dyskutował z sędziami, za co otrzymał przewinienie techniczne, a po zakończeniu meczu odgrażał się w kierunku dziennikarzy. Czas najwyższy, by władze klubu przeprowadziły męską rozmowę z tym jednym z najlepiej zarabiających zawdników Stali. Godziwie można płacić, ale za dobrą robotę.
- W ciągu 50 dni rozegraliśmy 16 spotkań i zmęczenie daje już znać o sobie - mówi Andrzej Kowalczyk. - Poza tym, straciliśmy Mindaugasa Budzinauskasa, a to był bardzo wartościowy gracz.

Koszykarze Stali w dniach 20-22 listopada wezmą udział w Memoriale im. Jacka Ponickiego. W poznańskiej ,,Arenie’’ oprócz nich zagrają drużyny Noteci Inowrocław, Startu Lublin i Komfortu Stargard.

Statystyka

Gipsar Stal Ostrów - BC Siauliai 76:92 (21:36, 19:23, 13:11, 23:22).

Stal: Furman - 17 (1x3), Danusevicius - 15, Szawarski - 12, Hester - 12 (1x3), Szcześniak - 10, Elliott - 7 (1x3), Sroka - 2, Parzeński - 1.

Najwięcej dla BC: Cepulis - 22 (4x3), Gaidamavicius - 21 (1x3).