LKS Perła Złotokłos wygrywa w Poznaniu

SKF
SKF
skf
W weekend odbył się III Ogólnopolski Turniej Otwarcia Sezonu w Piłce Siatkowej Kobiet.

Pierwszym dniem turnieju były rozgrywki grupowe. Rozgrywki w grupie A zdominował zespół ze Złotowa. Turniej otworzył rewanż za finał ubiegłorocznej edycji. Tym razem Sparta zrewanżowała się za porażkę w finale z roku 2010 i nie tracąc seta pokonała podopieczne trenera Damiana Gapika. Zespół z Poznania po zakończeniu poprzedniego sezonu został gruntowanie przemeblowany i poznańskie zawodniczki zapewne w trakcie sezonu osiągną formę i zgranie, z których zadowoleni będą fani z pod znaku dwóch koziołków.

W drugim meczu Złotów bez większych problemów pokonał zwycięzcę pierwszej edycji turnieju – UKS Jedynkę Kluczbork.

Trzeci mecz w grupie A decydował o awansie do półfinału. Spotkanie nie przyniosło jednak spodziewanych emocji i zawodniczki trenera Mariana Orła łatwo pokonały SKF.

Wyniki gr. A
SKF KS Poznań – MLKS Sparta Złotów 0:2 (21:25, 27:29)
MLKS Sparta Złotów – UKS Jedynka Kluczbork 2:0 (25:11, 25:22)
SKF KS Poznań – UKS Jedynka Kluczbork 0:2 (17:25, 12:25)
awans do półfinałów: MLKS Sparta Złotów, UKS Jedynka Kluczbork

Mecze w grupie B do pewnego momentu były odzwierciedleniem gier przedpołudniowych. Swoje oba mecze pewnie wygrał zespół Perły Złotokłos, w składzie której występuje Mistrzyni Europy z 2003r. ze złotej drużyny Andrzeja Niemczyka, Dominika Leśniewicz. Większe emocje nadeszły dopiero w ostatnim meczu, w którym Energetyk zmierzył się z Aresem o awans do półfinału. Pogoń zawodniczek z Nowej Soli od stanu 0:11 w pierwszym secie była pasjonująca. Mecz charakteryzowała ogromna determinacja, zaangażowanie, walka o każdą piłkę oraz duża ilość błędów po obu stronach. Po trwającym blisko godzinę meczu awans wywalczyły podopieczne trenera Mirosława Kasprowicza.

Wyniki gr. B
KS Energetyk Poznań – LKS Perła Złotokłos 0:2 (12:25, 17:25)
UKS Ares Nowa Sól – LKS Perła Złotokłos 0:2 (9:25, 9:25)
KS Energetyk Poznań – UKS Ares Nowa Sól 0:2 (26:28, 25:27)

Turniejowe zmagania w drugim dniu gier otworzyła potyczka o piąte miejsce pomiędzy SKF KS Poznań i KS Energetyk Poznań. Spotkanie toczone było do trzech wygranych setów. Spotkanie przebiegało pod dyktando zawodniczek SKF, które po zwycięstwie 3:1 zapewniły sobie piąte miejsce w turnieju.

Po meczu odbyło się zakończenie turnieju dla drużyn z miejsc 5-6, które poprowadził Michał Sułkowski z Zarządu SKF KS Poznań, a na którym upominki za udział w turnieju zespołom wręczyli Mikołaj Maćkowiak z Zarządu SKF KS Poznań oraz poznański bokser zaprzyjaźniony z klubem SKF p. Mariusz Biskupski.

W pierwszym półfinale Sparta Złotów zmierzyła się z UKS Ares Nowa Sól. Zawodniczki ze Złotowa wygrały pewnie 2:0. Drugi półfinał był najlepszym spotkaniem w całym turnieju. Perła Złotokłos zmierzyła się z młodą drużyną UKS Jedynka Kluczbork. Skazywane powszechnie na pożarcie zawodniczki z Kluczborka na boisku podjęły fantastyczną walkę zmuszając zawodniczki Perły do dużego wysiłku. Losy spotkania decydowały się w końcówkach.

Ostatecznie po kapitalnej walce z obu stron wygrała Perła Złotokłos 25:23 i 26:24, a tym samym w całym meczu 2:0. Spotkanie o trzecie miejsce pomiędzy Kluczborkiem, a Nową Solą przebiegało pod dyktando Kluczborka, który wygrał pewnie 2:0 i tym samym usadowił się na najniższym stopniu podium w turnieju.

Finałowe spotkanie pomiędzy Złotokłosem, a Złotowem w pierwszym secie było bardzo emocjonujące. Oba zespoły na boisku podjęły kapitalną walkę, a grę cechowały ambicja, waleczność, zaangażowanie i poświęcenie. Ostatecznie seta wygrał zespół Perły 25:23. W drugim secie zawodniczki ze Złotokłosu wygrały 25:17 i tym samym cały finał 2:0.

Wyniki z 18 września:
Mecz o 5 miejsce: SKF KS Poznań – KS Energetyk Poznań 3:1 (25:16, 25:16, 19:25, 25:17).
Półfinały:
Sparta Złotów – UKS Ares Nowa Sól
2:0 (25:13, 25:17).
UKS Jedynka Kluczbork – LKS Perła Złotokłos 0:2 (23:25, 24:26).

Mecz o 3 miejsce: UKS Jedynka Kluczbork – UKS Ares Nowa Sól 2:0 (25:11, 25:16).
Finał: LKS Perła Złotokłos – Sparta Złotów 2:0 (25:23, 25:17).

Końcowa kolejność turnieju:
1. LKS Perła Złotokłos - trener Krzysztof Duszczyk.
2. MLKS Sparta Złotów – trener Jerzy Piątek.
3. UKS Jedynka Kluczbork – trener Marian Orzeł.
4. UKS Ares Nowa Sól – trener Mirosław Kasprowicz.
5. SKF KS Poznań – trener Damian Gapik.
6. KS Energetyk Poznań – trener Kazimierz Fabin.

Wyróżnienia indywidualne dla najlepszych zawodniczek:
Najlepsza skrzydłowa – Anna Wilk (UKS Jedynka Kluczbork).
Najlepsza środkowa – Oliwia Urban (MLKS Sparta Złotów).
Najlepsza rozgrywająca – Ewa Wojciechowska (MLKS Sparta Złotów).
Najlepsza libero – Agnieszka Jankowska (LKS Perła Złotokłos).
Najbardziej wartościowa zawodniczka – Dominika Leśniewicz (LKS Perła Złotokłos).

Organizatorami trzeciej edycji imprezy byli SKF KS Poznań oraz firma MJDM. W tym roku turniej odbył się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Poznania. Partnerami organizacyjnymi byli Wielkopolski Związek Piłki Siatkowej, firma ENEA SA oraz KS Energetyk, w hali którego odbywały się zawody.