ŁKS - Polonia Bytom 2:0

Jacek Suliga
ŁKS aby być pewnym utrzymania w lidze musiał przynajmniej zremisować w ostatnim meczu sezonu z Polonią Bytom. Plan wykonali z nawiązką, ponieważ wygrali 2:0.

Pierwsza połowa spotkania stała na bardzo słabym poziomie. Kibice śmiertelnie się nudzili. Składnych akcji było jak na lekarstwo.

W drugiej też niewiele się działo. Obie bramki dla ŁKS-u padły z rzutów karnych. Dwukrotnie głównym winowajcą był najwyższy na boisku, obrońca drużyny gości Dziółka. Najpierw w 59 minucie faulował składającego się do strzału Drumlaka, a w 72min Geworgiana. Obie jedenastki na bramki zamienili pewnymi strzałami Kascelan i Sierant.

Dzięki temu zwycięstwu ŁKS ukończył rozgrywki ekstraklasy na siódmej pozycji. Miejmy nadzieję, że sprawa z licencją się wyjaśni i już w następnym sezonie znów będziemy mogli oglądać derby Łodzi.

1:0 – Kascelan (59, karny), 2:0 – Sierant (72, karny).

Sędziował Piotr Wasilewski (Kalisz). Żółte kartki: Kascelan (ŁKS).

Widzów 5 500.

ŁKS : Wyparło – Radżius , Adamski , Sierant , Łakomy – Geworgian (86, Ostalczyk), Świerczewski , Kascelan , Drumlak (66, Djenić ), Smoliński (90+2, Terlecki) – Kujawa .

Polonia Bytom: Pesković – Hricko, Klepczyński, Dziółka (74, Gikiewicz), Sokolenko – Trzeciak (46, Radzewicz), Grzyb, Bażik, Brzęczek (64, Podstawek), Tomasik – Zieliński.