LOTTO Poznań Triathlon 2013 - zobacz galerię zawodników [zdjęcia]

Jacek Zentkowski
Blisko 1500 osób ścigało się w niedzielę w Poznaniu w pływaniu, jeździe na rowerze i biegu.

Zawody rozegrano na dwóch dystansach. W dłuższym (1/2 Ironman) zawodnicy musieli przepłynąć 1,9 km, następnie przejechać na rowerze 90 km i na sam koniec przebiec 21,1 km.

Najlepiej z tym zadaniem poradził sobie Tomasz Gągola, który linię mety minął po 4 godzinach, 10 minutach i 48 sekundach. Drugie miejsce zajął Bartłomiej Pawełczak (4:11:28), a trzecie poznaniak Filip Przymusiński (4:15:49).

Moim głównym celem było zakończenie zawodów w dobrym czasie. Miejsce było sprawą drugorzędną – powiedział na mecie zwycięzca. – Stoczyliśmy bardzo wyrównaną walkę z zawodnikiem, który zajął drugie miejsce. Walczyłem do końca. Jestem bardzo zadowolony. Jest to super impreza i super zabawa.

Podobne sportowe emocje towarzyszyły zawodnikom na krótkim dystansie, gdzie zwyciężył Sergii Kurockin (czas 02:00:46). Miejsca na podium zajęli też Jakub Kaczmarek oraz Łukasz Kalaszczyński. W tym wypadku najlepsza w rywalizacji pań okazała się Anna Heneczkowska (02:28:06).

Zwycięzcą jednak ma prawo czuć się każdy, kto nie poddał się morderczemu zmęczeniu i zdołał dotrzeć do mety.

Łącznie oba dystanse pokonało blisko 1500 zawodników. Władze miasta już zapowiedziały, że impreza ma być podobnie jak Poznań Maraton organizowana cyklicznie.

Kliknij, aby obejrzeć wszystkie zdjęcia(zobacz też drugą fotogalerię)