Mądra rzucała i zbierała

BIN
Podopieczne Grzegorza Szajka zdobyły kolejne dwa punkty, pokonując we własnej hali Widzew Łódź 76:59. Najlepszą zawodniczką Ostrovii była Ilona Mądra, która pod tablicami była nie do zatrzymania przez rywalki.

Ostrowianki były zdecydowanymi faworytkami w spotkaniu z Widzewem Łódź. Jednak podopieczne Ryszarda Andrzejczaka przez całą pierwszą kwartę prowadziły bardzo wyrównaną walkę z koszykarkami Ostrovii. Gdy w 12 minucie łodzianki ustawiły obronę strefową, gospodynie próbowały zdobywać punkty rzutami z dystansu. Dwa razy zza linii 6,25 metra rzucała Urszula Herman, ale niestety spudłowała. Ostrovia utrzymywała kilkupunktowe prowadzenie dzięki doskonałej grze Ilony Mądrej, która nie tylko zdobywała punkty, ale zaliczyła w pierwszych 20 minutach aż 11 zbiórek. Od trzeciej kwarty przewaga podopiecznych Grzegorza Szajka była już wyraźna. Za ,,trzy’’ dwa razy trafiła Dominika Górczak oraz Urszula Biela i w 25 minucie Ostrovia wygrywała już 48:32. W ostatniej odsłonie ostrowianki kontrolowały przebieg wydarzeń na parkiecie.

Ostrovia - Widzew 76:59

(16:15, 23:12, 17:15, 20:17)

Ostrovia: Mądra 21, Siwczak 19, Szymańska 14, Biela 11, Górczak 6, Skrzypczak 2, Wróblewska 1, Szymański - 1.

Widzew: Mroczek 15, Kostecka 11, Michalak 8, Świderek 8, Rajkowska 7, Manias 5, Dębiec 2, Salska 2.