Mali poznaniacy podbili Szwecję

ŁOS
Zespół SP 11 wzmocniony piłkarzami PSP Poznaniak wygrał w kategorii 10-latków: Damian Stajkowski, Filip Maćkowiak, Marcin Sadek, Mateusz Murawski, Łukasz Hatka, Mateusz Mańkowski, Emanuel Filipow, Tomasz Wieczorek, Tomasz Antczak, Tomasz Szczepaniak, Damian Marcinkowski oraz trenerzy i opiekunowie Paweł Knapik, Krzysztof Kołodziej i Roman Urbaniak.
Już po raz 21. w Karlskrone (Szwecja) rozegrany został Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej Balt Cup. Duży sukces w zawodach odnieśli młodzi zawodnicy z Poznania, którzy w kategorii 10-latków wygrali, natomiast wśród ...

Już po raz 21. w Karlskrone (Szwecja) rozegrany został Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej Balt Cup. Duży sukces w zawodach odnieśli młodzi zawodnicy z Poznania, którzy w kategorii 10-latków wygrali, natomiast wśród 12-latków zajęli trzecie miejsce.

W sumie, we wszystkich kategoriach wiekowych wzięły udział 193 zespoły z Danii, Szwecji, Rosji, Litwy i Polski. Nasz kraj reprezentowały dwie ekipy ze Szkoły Podstawowej nr 11 wzmocnione zawodnikami z PSP Poznaniak.

W rywalizacji roczników 1991 zawodnicy ze stolicy Wielkopolski pokonali kolejno: SP 11 - Jamio 3:0, SP - Kaif 6:0, SP 11 - Lyckeby 0:0, SP 11 - Trion 4:0, SP 11 - Kristianopel 5:0. W finale Polacy pokonali drużynę Ronneby 1:0 i otrzymali w nagrodę m.in. wspaniały puchar.

Natomiast w gronie 12-latków reprezentacja SP 11 zajęła trzecią lokatę, ulegając w drodze do finału zawodnikom Ronneby 2:3. Oto wyniki uzyskane przez graczy z Poznania: SP 11 - Nattraby 2:0, SP 11 - Ramdala 5:1, SP 111 - Lyckeby 5:1, SP 11 - Rodeby 5:0. Skład drużyny SP 11: Marcin Antczak, Marcin Bronikowski, Dawid Gidyla, Artur Habura, Kamil Kamiński, Łukasz Klugman, Damian Kupś, Roland Pawliński, Jędrzej Piskorz, Michał Szczeciński, Paweł Wieczorek oraz trenerzy Marek Kmieciak, Paweł Knapik.