Mały opór beniaminka

PIT
Bez większych problemów piłkarki konińskiego Medyka w inauguracyjnym meczu pokonały w Krakowie Podgórze - beniaminka kobiecej ekstraklasy. Już w pierwszej połowie koninianki strzeliły trzy gole i wszystkie bramki ...

Bez większych problemów piłkarki konińskiego Medyka w inauguracyjnym meczu pokonały w Krakowie Podgórze - beniaminka kobiecej ekstraklasy.
Już w pierwszej połowie koninianki strzeliły trzy gole i wszystkie bramki padły po akcjach prawą stroną boiska. W 14. min. akcję zainicjowała Paulina Rytwińska, która podała piłkę do Katarzyny Sołtysińskiej, a ta odegrała ja do Agnieszki Leonowicz, która uderzyła w długi róg. Bramkarka Podgórza zdołała sparować jej strzał, lecz wobec dobitki Agaty Mańczyńskiej była bezradna. W 32. min. Agnieszka Leonowicz uderzyła z pierwszej piłki po podaniu bardzo aktywnej w tym meczu Karoliny Wiśniewskiej i było już 2:0 dla Medyka. Trzy minut później strzałem głową podwyższyła najniższa na boisku Natalia Ryżewicz.
Po zmianie stron jedynego gola dla miejscowych uzyskała Paulina Marek.

Podgórze Kraków – Medyk Konin 1:3 (0:3)

Bramki: Paulina Marek (47) dla Pogórza oraz Agata Mańczyńska (14), Agnieszka Leonowicz (32), Natalia Ryżewicz (35) dla Medyka.
Medyk: Śmiechowska, Wiśniewska, Ryżowa, Kijas (80. Tuchewicz), Szpak, Rytwińska, Sołtysińska, Ryżewicz, Mańczyńska, Leonowicz (70. Rusek), Błażejewska.