Zawodnicy wystartują na ul. abp. Baraniaka. Metę ustanowiono niedaleko tablicy wyników i trybun z drugiej strony jeziora. Trasa biegu wynosi, jak wskazuje nazwa, 10 kilometrów.
Uczestnicy pobiegną trasą poprowadzoną następującymi ulicami: Abpa Baraniaka, Berdychowo, Piotrowo, most św. Rocha, Grobla, Wierzbowa, Mostowa, Garbary, Krakowska, Półwiejska, Królowej Jadwigi, Kazimierza Wielkiego, Kórnicka, Piotrowo, Berdychowo, trasa wzdłuż zachodniego i północnego brzegu Jeziora Maltańskiego.
Z uwagi na Maniacką Dziesiątkę, przewidziano utrudnienia na jezdniach stolicy Wielkopolski oraz zmiany w rozkładzie jazdy niektórych autobusów między 11:30 a 13:30. Trasy linii tramwajowych nie ulegną zmianie.
Autobusy kursować będą następującymi trasami:
Linia nr 57: MOGILEŃSKA – Warszawska – Światopełka – Browarna – Dymka – Chartowo - OS. LECHA
Nawrót autobusów na skrzyżowaniu ulic Chartowo/Piaśnicka – autobus będzie się zatrzymywał na przystankach Piaśnicka na ulicy Chartowo (przy kościele i po stronie wieżowca)
Linia nr 84: RONDO RATAJE – Zamenhofa – … – Pawia – Inflancka – Kurlandzka – CHARTOWO
Nawrót autobusów na skrzyżowaniu ulic Chartowo/Baraniaka – autobus będzie się zatrzymywał przystanku Chartowo na ulicy Chartowo w kierunku ulicy Kurlandzkiej
Od około godz. 11.30 do około 13.30 w związku z wprowadzeniem zmian w organizacji ruchu w rejonie ulic: Garbary-Dowbora Muśnickiego-Mostowa, wprowadzone zostaną zmiany na liniach nr 74, 76, 90 i 603:
Linia nr 74: OS.SOBIESKIEGO – … - Garbary – Estkowskiego – Wyszyńskiego – rondo Śródka - Jana Pawła II – rondo Rataje – Zamenhofa - … - OS. ORŁA BIAŁEGO
Linia nr 76:OS. DĘBINA - … - Droga Dębińska – most Królowej Jadwigi – Krzywoustego – RONDO RATAJE
Nawrót autobusów na rondzie Rataje - przystanek początkowo-końcowy będzie zlokalizowany na ulicy Krzywoustego w kierunku centrum (na wysokości stacji benzynowej)
Linia nr 90: OS. SOBIESKIEGO – … - Garbary – Estkowskiego – CHWALISZEWO – Wielka – Garbary - … - OS. SOBIESKIEGO
Przystanek początkowo-końcowy Chwaliszewo zostanie zlokalizowany na ulicy Estkowskiego
Linia nr 603: LUBOŃ/LASEK - … - Droga Dębińska – most Królowej Jadwigi – Krzywoustego – RONDO RATAJE
Nawrót autobusów na rondzie Rataje - przystanek początkowo-końcowy będzie zlokalizowany na ulicy Krzywoustego w kierunku centrum (na wysokości stacji benzynowej)
Stop agresji drogowej. Film policji ze Starogardu Gdańskiego
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?