Marcin Gawron wyeliminował ubiegłorocznego ćwierćfinalistę

p.krugiolka
p.krugiolka
Jako ostatni z Polaków w drugiej rundzie eliminacji Poznań Open na kort wyszedł Marcin Gawron.

-W tym meczu było wszystko, i piękne zagrania tenisowe, i dramaturgia pełna zwrotów akcji, a przede wszystkim szczęśliwy finał. Polak wygrał 4:6, 6:1, 7:5 i jako jedyny z polskich tenisistów awansował do decydującej rundy eliminacji - informuje Sławomir Lecha z biura prasowego Poznań Open.

Pojedynek zaczął się jednak źle dla Gawrona. Rywal wygrał 6:4. Set trwał 32 minuty. - Był to szybki set, taka gra błędów, ale w drugim na szczęście przejąłem inicjatywę i pewnie wygrałem 6:1 – powiedział po meczu Gawron. –Trzeci set rozpoczął się dla mnie wspaniale, prowadziłem 3:0, w tym dwa razy przełamałem przeciwnika. Potem przestał mi wchodzić serwis. Przeciwnik wyrównał do stanu 4:4.

Mecz relacjonuje dalej Sławomir Lech: -Kolejny gem przy serwisie Laaksonena trwał kilkanaście minut. Obaj zawodnicy mieli po parę przewag, ostatecznie to Polak wygrał, by następnego gema oddać szybko – „za darmo”. Na szczęście, zdołał wyjść na 6:5, a  w kolejnym trudnym gemie wykorzystał czwartą piłkę meczową.

W poniedziałek rywalem Polaka - w decydującym o wejściu do turnieju głównego pojedynku - jest Holender Wesley Koolhof.

Eliminacje odbyły się w dniach 12-13 lipca na kortach przy ul. Warmińskiej 1. Tradycyjnie w połowie lipca do stolicy Wielkopolski zjeżdżają się tenisiści z całego świata. W tym roku sympatycy tenisa będą