Mecz Lech Poznań - Hapoel Tel-Awiw w sobotę we Wronkach

Radosław Patroniak
Dariusz Formella w meczu sparingowym z Wisłą błysnął strzelecką formą
Dariusz Formella w meczu sparingowym z Wisłą błysnął strzelecką formą Fot. Grzegorz Dembiński
Po zwycięstwie nad Wisłą (3:1) w sparingu w Grodzisku - Lech Poznań w sobotę o godz. 17 we Wronkach zagra z izraelskim Hapoelem Tel-Awiw.

Sobotni sparing z izraelską drużyną w przeciwieństwie do meczu z Wisłą Kraków będzie otwarty dla publiczności. Na stadion we Wronkach wybierze się zapewne wielu kibiców, tym bardziej, że Kolejorz w konfrontacji z ekipą Franciszka Smudy zaprezentował efektowny futbol.

Choć przyznać trzeba, dobry poziom gry zawodnicy Lecha zaprezentowali dopiero po zmianie stron.

- W drugiej połowie przestaliśmy szukać indywidualnych rozwiązań. Postawliśmy na szybką i kolektywną grę. Przełożyło się to od razu na sytuacje strzeleckie i bramki. Nie ukrywam, że właśnie tak grającego Lecha chciałbym widzieć w najbliższym sezonie, czyli z polotem i ze skutecznością - podkreślił trener Mariusz Rumak.

Bohaterem drugiej połowy meczu był strzelec dwóch bramek, 18-letni Dariusz Formella. Szkoleniowiec Lecha zaznacz jednak, że jeden mecz o niczym nie przesądza i dlatego Formella nie ma abonamentu na grę w podstawowym składzie.

Bohater meczu nie popadł też w hurraoptymizm, ale ma nadzieję, iż dobry występ przybliży go do zbierania doświadczeń w rozgrywkach ekstraklasy.

W meczu z Wisłą obok Formelli dobrze wypadł również bramkarz Maciej Gostomski, który do Kolejorza trafił jako golkiper nr 3 z drugoligowej Bytovii Wpuścił co prawda jedną bramkę, ale nie z gry tylko z rzutu karnego.

Widzisz coś ciekawego, zaskakującego, dziwnego? Pisz na [email protected], dodaj swój artykuł lub zostaw nam wiadomość na Facebooku