Mecz Rosja - Czechy we Wrocławiu NA ŻYWO [transmisja, zdjęcia, wideo, zapowiedź]

Mariusz Kruczek
8 czerwca o godz. 20:45 rozegrany zostanie pierwszy mecz Euro ...
8 czerwca o godz. 20:45 rozegrany zostanie pierwszy mecz Euro ... Władimir Majorow/Andrea Sartorati
8 czerwca o godz. 20:45 pierwszy mecz Euro 2012 we Wrocławiu.

Zobacz: MECZ POLSKA - CZECHY NA ŻYWO WE WROCŁAWIU [transmisja, relacja online, zdjęcia kibiców, bramki]

Na Stadionie Miejskim we Wrocławiu swoje mecze będzie rozgrywać "polska grupa", w której oprócz biało-czerwonych grają: Czechy, Rosja i Grecja.

Zobacz: Zdjęcia kibiców z meczu Rosja - Czechy na Stadionie Miejskim

8 czerwca o godz. 20:45 na wrocławskiej arenie wybudowanej specjalnie na Euro 2012 rywalizowały reprezentacje Czech i Rosji. Sędzią spotkania był doskonale znany polskim kibicom z Euro 2008 - Howard Webb.

RELACJA Z MECZU ROSJA - CZECHY

__
22:35
KONIEC! ROSJA WYGRYWA Z CZECHAMI 4:1

Po drugim meczu w "polskiej grupie" mamy lidera i wyraźnego faworyta. Reprezentacja Rosji zaprezentowała szybką i skuteczną piłkę. Podopieczni Dicka Advocaata mogą być "czarnym koniem" turnieju. Wynik nie oddaje postawy Czechów, którzy próbowali atakować, ale brakowało wykończenia akcji.O tym, na co stać reprezentację Czech dowiemy się 12 czerwca, wówczas zagrają z Grekami.

Zobacz: FINAŁ EURO 2012 MECZ HISZPANIA - WŁOCHY RELACJA NA ŻYWO [transmisja, relacja online, zdjęcia, bramki]

22:30 Czesi wychodzą ze stadionu. Nie czekają na końcowy gwizdek. Rosjanie dziękują owacjami na stojąco zawodnikom.

22:24 "Sborna" gromi! Roman Pavlyuchenko ośmieszył obronę Czechów, zatańczył z piłką na 16. metrze i strzelił czwartą bramkę dla Rosjan.

Rosja - Czechy 4:1

22:21

Po raz trzeci skapitulował Petr Cech. Na nieco ponad 10 minut do końca spotkania wynik podwyższył Alan Dzagoev.

Rosja - Czechy 3:1

godz. 22:10

Rosjanie są zadowoleni i dumni z postawy swoich piłkarzy.

godz. 22:00

Ożywiły się sektory czeskich kibiców. Rosjanie grają defensywnie i czekają, żeby skontrować Czechów.

godz. 21:55

Czescy kibice nie mieli dobrych humorów w przerwie meczu. Wystarczyło jednak 7 minut drugiej połowy i w dobry nastrój wprowadził ich Vaclav Pilar, który strzelił bramkę kontaktową.

Rosja - Czechy 2:1

godz. 21:48

Rozpoczęła się druga odsłona spotkania. Rosjanie donośnie dopingują swoich zawodników do gry. Czesi, jakby stracili nadzieję na odwrócenie losów tego meczu.

godz. 21:32 Koniec pierwszej połowy. Bardzo dobre widowisko zgotowali piłkarze obu zespołów. Czesi grają efektownie, w pierwszych minutach mieli znaczną przewagę, ale za to Rosjanie są skuteczni.

Na szczęście we Wrocławiu przestał padać deszcz i zawodnicy nie mają problemu z przyczepnością.

godz. 21:23 Na murawie Czesi próbują odrobić starty, a Rosjanie niebezpiecznie kontrują. Na trybunach fiesta. Kibice obu drużyn robią meksykańską falę.

godz. 21:15 Bramka Shirokova uciszyła czeską część publiczności. Na trybunach słychać wyłącznie rosyjski doping.

godz. 21:10 Na trybunach donośne: "Rosija, Rosija". Roman Shirokov po raz drugi pokonał czeskiego golkipera.

Rosja - Czechy 2:0

godz. 21:02

W kierunku bramki Petra Cecha poleciała raca. Sędzia przerwał na moment spotkanie.

godz. 21:00

Stadion oszalał. Euforia fanów "Sbornej". Rosjanie po strzale Alana Dzagoeva objęli prowadzenie. Choć przez pierwszy kwadrans to Czesi dominowali na boisku.

Rosja - Czechy 1:0

godz. 20:45

Odegrane zostały hymny Czech i Rosji. Po czym Howard Webb rozpoczął pierwszy mecz Euro 2012 we Wrocławiu.

godz. 20:30

Kibice zobaczyli show taneczno-muzyczne na murawie stadionu.

godz. 20:10

- Czesi wygrają 3:2 - typuje wynik Patryk z Pragi. - Udało mi się zdobyć bilety na jeden mecz. Cieszę się, że gramy we Wrocławiu, miałem bardzo blisko. Dzisiaj od razu wracam do siebie. Często przejeżdżam przez Wrocław, ale pierwszy czas mam okazję zobaczyć wasz stadion, jest imponujący. Atmosfera w mieście też jest bardzo fajna. Czuję, że to będą wyjątkowe mistrzostwa.

godz. 20:00

Piłkarze wybiegli na rozgrzewkę. Zostali owacyjnie przywitani przez fanów. Ćwiczą w strugach deszczu.

godz. 19:30
Ulewa nad stadionem. Szykują się ciężkie warunki meczu.

godz. 19:20

Kibice żywiołowo reagują na wydarzenia na Stadionie Narodowym w Warszawie.

godz. 18:30

Fani robią sobie zdjęcia z hostessami, które rozdają ulotki pod areną Euro 2012.

godz. 18:00 W Warszawie rozpoczął się mecz Polska - Grecja. W POLSCE I NA UKRAINIE ROZPOCZĘŁO SIĘ EURO 2012!

Spotkanie jest transmitowane z telebimów na Stadionie Miejskim we Wrocławiu.

godz. 17:45
Otworzono bramy stadionu. Kibice zaczęli wchodzić na arenę Euro 2012.

godz. 17:30

Kibice czekają już pod stadionem. Są wśród nich Polacy, typują wynik 3:0 dla Czechów.

godz. 16:00

Kibice wyjeżdżają z centrum w kierunku stadionu. Doping dla swoich drużyn prowadzą już na przystankach tramwajowych.

godz. 13:00

Na Rynku trwa rozgrzewka przed wieczornym dopingiem na stadionie (Zobacz: Centrum Wrocławia opanowali kibice [zdjęcia]).

godz. 11.45

Do Wrocławia przyjechał pociąg z kibicami z Rosji (Zobacz: Sok z Lutyni za słaby. Rosjanie przyjechali do Wrocławia specjalnymi pokazami).

REPREZENTACJA ROSJI "Sborna"
"Sborna" awansowała do Euro 2012 wygrywając eliminacyjną grupę B, w której rywalizowała między innymi z Irlandią. Rosjanie pod wodzą holenderskiego trenera Dicka Advocaata są stawiani w roli faworytów "polskiej grupy". Niektórzy są skłonni dopatrywać się w nich "czarnego konia" całych rozgrywek. O tym, że są w dobrej formie udowodnili 1 czerwca w meczu towarzyskim z Włochami, który Rosjanie wygrali 3:0.

"Sborna" była rewelacją turnieju w 2008 roku. Wyeliminowali w ćwierćfinale Holandię po wygranej 3:1. Przegrali półfinał z późniejszymi triumfatorami turnieju Hiszpanami. Jedną z gwiazd Euro w Austrii i Szwajcarii był Andriej Arszawin, zawodnik Arsenalu Londyn, obecnie wypożyczony do Zenitu Sankt Petersburg.
REPREZENTACJA CZECH
Czesi awansowali do Euro 2012 po barażach. W grupie I zajęli drugie miejsce za Hiszpanią, ale wyprzedzili Szkocję i Litwę. W barażach pokonali Czarnogórę. Czesi największy sukces odnieśli na mistrzostwach Europy w 1996 roku, w których zdobyli wicemistrzostwo, ulegając w finale Niemcom. W 2004 roku dotarli do półfinału, w którym przegrali z rewelacją tamtego turnieju reprezentacją Grecji. W czasie ostatniego Euro rozgrywanego na boiskach Austrii i Szwajcarii zajęli ostatnie miejsce w grupie.

Gwiazdami zespołu są: bramkarz Chelsea Londyn, tegoroczny zwycięzca Ligi Mistrzów - Petr Cech; Tomas Rosicky, zawodnik Arsenalu Londyn oraz Milan Baros, napastnik Galatasarayu.

INFORMACJE NA TEMAT MECZU ROSJA - CZECHY WE WROCŁAWIU

Dojazd na stadion i do Strefy Kibica [mapy]

Zobaczcie, jak dojechać do stadionu i Strefy Kibica w centrum.

Transmisja meczu Rosja - Czechy

Zobacz, gdzie obejrzysz pierwsze spotkanie Euro 2012 we Wrocławiu.

Kibice zobaczą mecz Polska - Grecja na telebimach Stadionu Miejskiego we Wrocławiu

Inauguracyjne spotkanie mistrzostw Europy będzie transmitowane z telebimów na wrocławskim stadionie.

Petr Cech zagra we Wrocławiu na perkusji

Czeski bramkarz, gwiazda Chelsea Londyn, chwali atmosferę we Wrocławiu przed Euro 2012. Zapowiedział też swój występ z rockową grupą.