Medale dla pleszewskich karateków

IKA
5 medali w tym 3 złote jeden srebrny i jeden brązowy medal zdobyli pleszewianie na Mistrzostw Europy Karate Fudokan. W najbardziej prestiżowej konkurencji mistrzostw kumite seniorów +90kg bezkonkurencyjny został Tomasz Sołtysiak aktualny mistrz Polski w najcięższej konkurencji +80kg.

Po wygraniu walk eliminacyjnych Sołtysiak spotkał się w finale z reprezentantem Szwajcarii. Walka miała bardzo dramatyczny przebieg. Na początku zawodnik szwajcarski przeważał i prowadził 3-0. Po licznych kontrach przeprowadzanych przez pleszewianina jedna z nich zakończyła się sukcesem po wycięciu Szwajcara, przewaga rywala Sołtysiaka zmniejszyła się do jednego punktu. Pod koniec rundy zawodnik szwajcarski osłabł, Tomasz Sołtysiak wykonał kilka wysoko punktowane techniki nożne. Walka zakończyła się zwycięstwem Tomka w stosunku 6-3. Walka bardzo się podobała zgromadzonej publiczności. Finał tej konkurencji został uznany za jeden z najbardziej widowiskowy. Prezes Polskiego Związku Karate Fudokan Dariusz Bajkowski pogratulował pleszewianinowi, życząc podobnego wyniku na przyszłorocznych Mistrzostwach Świata, które odbędą się w Meksyku.

Tytuły mistrzowskie i złote medale zdobyli: Maciej Drążewski w konkurencji kumite juniorów -60kg. Maciej w finale pokonał swojego przeciwnika w stosunku 4-0.
Drugi tytuł mistrzowski zdobył Krystian Żuchowski w konkurencji kumite juniorów -75kg. W finale Krystian pokonał zawodnika z Rosji 6-4.

Tytuły wicemistrzowskie i srebrne medale wywalczył Filip Vogt w konkurencji kumite juniorów młodszych -50kg.

Brązowy medal wywalczył Bartłomiej Jenerowicz w konkurencji kumite juniorów młodszych -55kgWyniki Pleszewian na ME: