Jerzy Nowakowski
Adrianna Szóstak (po lewej) z medalem ostatnich MP
Adrianna Szóstak (po lewej) z medalem ostatnich MP Archiwum
Ostatnie dni nasza uzdolniona młodzież lekkoatletyczna może zaliczyć do wyjątkowo udanych.

Pisaliśmy już o srebrnym medalu Tymoteusza Zimnego na Mistrzostwach Europy Juniorów na 400 m w Grosetto, gdzie ustanowił także rekord życiowy z czasem 46,04 sek. Na zakończenie mistrzostw zdobył on też z kolegami brązowy medal w sztafecie 4x400 metrów.
Kolejne dobre wiadomości nadeszły z Białegostoku, gdzie w weekend odbywały się Lekkoatletyczne Mistrzostwa Polski. Pniewianka Adrianna Szóstak zdobyła srebrny medal w trójskoku z rezultatem 12,83 m. A kolejna nasza kandydatka w plebiscycie „Młodzi – Zdolni” - Adrianna Janowicz, reprezentująca klub Baszta Szamotuły, zajęła trzecie miejsce w finale biegu na 200 metrów z czasem 24,04 sek. Wygrała Anna Kiełbasińska (23.27).