Medale mistrzostw Polski poznańskich lekkoatletów

Z czterema medalami wrócili z Halowych Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce poznańscy lekkoatleci. Dwa krążki wywalczyła Iwona Ziółkowska z AZS Poznań.

53. Halowe Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce odbywały się w Spale. Zakończyły się w minioną niedzielę. Do Poznania z tej imprezy poznańscy zawodnicy wracają z czterema medalami.

Iwona Ziółkowska zdobyła złoty medal w biegu na 60 metrów, wyprzedzając o 0,06 sekundy Marikę Popowicz (SL WKS Zawisza Bydgoszcz) i Iwonę Brzezińską (KS Warszawianka).  Na dystansie 200 metrów zawodniczka AZS Poznań dała się wyprzedzić jedynie Marcie Jeschke z SKLA Sopot.

Dwa pozostałe medale wywalczyli także biegacze na dystansie 200 metrów. Uczestnicy IO w Pekinie Kamil Masztak Grunwaldu  Poznań i Robert Kubaczyk uznali wyższość tylko Marcina Jędrusińskiego reprezentującego Śląsk Wrocław. Masztak wywalczył srebro, a Kubaczyk brąz.