Medyk - Unia 2:1: Kobiety grały w piłkę o Puchar Polski [zdjęcia]

Jacek Zentkowski
W niedzielę na stadionie Warty rozegrano finał Pucharu Polski w piłce nożnej kobiet. Losy meczu rozstrzygnęły się w doliczonym czasie gry.

W niedzielnym finale spotkały się drużyny Medyka Konin i Unii Racibórz. Do przerwy 1:0 prowadziała Unia, ale prawdziwe "wejście smoka" zaliczyła w przerwie Ewa Pajor, która najpierw w 78. minucie doprowadziła do remisu, a w doliczonym czasie gry zdobyła gola decydującego o zwycięstwie Medyka.

Medyk Konin - Unia Racibórz 2:1 (0:1)

Bramki: 78., 90. Pajor - 37. Sykorova.

Żółte kartki: Katarzyna Konat, Anna Szymańska, Aleksandra Sikora (Medyk).
Sędzia: Agnieszka Płaskocińska (Radom).

Medyk: Szymańska - Sikora, Slavcheva, Laetitia Yimga, Olszańska (46. Pajor), Balcerzak, Pakulska, Sałata (76. Lichtenstein), Woźniak, Konat, Gawrońska.

Unia: Antończyk - Leśnik, Grzywińska, Konsek, Chudzik, Kamczyk, Mika, Żelazko, Wiśniewska, Okoro Chinasa, Sykorova (61. Górnicka).

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani