Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Męskie Granie w Starej Gazowni w sierpniu

Redakcja
W pierwszą sobotę sierpnia w Poznaniu wystąpią m.in. nowa ...
W pierwszą sobotę sierpnia w Poznaniu wystąpią m.in. nowa ... archiwum/Przemo Wałczyński
W pierwszą sobotę sierpnia w Poznaniu wystąpią m.in. nowa dyrektor festiwalu Kasia Nosowska, Acid Drinkers, KNŻ i O.S.T.R Tabasko.

To już trzecia edycja Męskiego Grania. Za pierwsze dwie odpowiadał Wojciech Waglewski. Teraz postawiono na jedną z najlepszych polskich autorek tekstów i wokalistek - Katarzynę Nosowską.

Tym samym tegoroczna edycja ma się otworzyć na muzyczne eksperymenty i wyzwania, przekraczać granice i łamać konwencje. Na scenach w sześciu polskich miastach nie zabraknie jazzu, rocka, elektro, a nawet opery!

- To nieprawda, że w polskiej muzyce nic się nie dzieje, to jest mit - mówi Katarzyna Nosowska w rozmowie z Piotrem Stelmachem.

W Poznaniu będzie można przekonać się o tym w sobotę, 4 sierpnia. Męskie Granie rozpocznie się w Starej Gazowni o godz. 17. Bilety kosztują 70 zł. Można je kupować na stronie www.eventim.pl, w punktach sprzedaży Eventim i w salonach Empik.

Zobacz, kto wystąpi na Męskim Graniu 2012 w Poznaniu:

Katarzyna Nosowska

Polską scenę muzyczną współtworzy od początku lat 90., jako wokalistka zespołu Hey, oraz solowo pod swoim nazwiskiem. Kojarzona głównie z muzyką rockową, w samodzielnych projektach eksperymentuje i bawi się gatunkami. Nie unika zaskakujących zderzeń i kontrastów. Swoją twórczość prowadzi odważnie, szukając niecodziennych brzmień. Teksty Nosowskiej zdecydowanie opisują otaczającą ją rzeczywistość. Jest poetką i artystką bezkompromisową.

Acid Drinkers

Rzesze fanów, tłumy na koncertach i tysiące sprzedanych płyt utwierdzają w przekonaniu, że trashmetal nie tylko nie umarł, ale wciąż jest ważny i ma swoją rolę do odegrania. Ich muzyczna droga oraz artystyczne wybory postawiły zespół w roli ikony buntu, niezależności, walki z tandetą i dojmującą codziennością. Na zawsze zostaną zapamiętani jako symbol wszystkiego, za czym stał festiwal w Jarocinie - swobody myśli, bezkompromisowości, upartej wiary w siłę muzyki.

Aleksandra Kurzak

Operowe zjawisko. Jej głos można usłyszeć w najbardziej prestiżowych salach koncertowych na całym świecie. Niezwykły, potężny sopran o ciemnej barwie zapewnił jej podziw krytyków i zjednał międzynarodową publiczność. Współpraca ze sławami dyrygentury, udział w licznych spektaklach, zdobyte nagrody, a przy tym wdzięk
oraz wirtuozeria ugruntowały jej niekwestionowaną pozycję międzynarodowej gwiazdy.

Grabek

Wojtek Grabek sam siebie nazywa "władcą absolutnym" własnej muzyki. Jest indywidualistą, multiinstrumentalistą. Mógłby być samowystarczalny, ale nie stroni od muzycznego towarzystwa. Tworzy na pograniczu nurtów, balansuje brzmienia, zaciera i nakłada warstwy. Tony wydobywające się z syntezatora zestawia z naturalnością żywych instrumentów. Jego muzyka niepokoi i drąży. Zachwyca dramaturgią i złożonością kompozycji.

Julia Marcell

Jest artystką sprzeczności. Tworzy muzykę, którą szeroko można nazwać popem, choć trudno określić ją jako masową. Nie tworzy w błysku fleszy, pozostaje niezależna. Jest muzyczną buntowniczką. Idzie swoją drogą
i pokazuje, że można istnieć na rynku, mówiąc swoim prawdziwym głosem. Pierwszą płytę nagrała w Berlinie, i to w Niemczech najwięcej koncertuje. Jej sukces dotarł do Polski. Zyskała uznanie rodzimych krytyków i status artystki eklektycznej, wymykającej się schematom.

Kamp!

Radek Krzyżanowski, Tomek Szpaderski i Michał Słodowy poznali się wiele lat przed tym, nim zaczęli poważnie myśleć o nagrywaniu muzyki. Z wielogodzinnych dyskusji, setek przesłuchanych płyt i wzajemnej inspiracji zrodził się zespół. Obecnie trio jest jednym z największych objawień ostatnich lat polskiej sceny elektro/pop. Ich utwory zaskakują lekkością i lirycznością, które płynnie komponują się z dynamicznym brzmieniem i przenikliwym wokalem. Tworzą muzykę złożoną, zawłaszczając kolejne gatunki. Udowadniają, że pop nie jest prosty, a elektro bezduszne.

KNŻ

Muzycy pod wodzą Kazika Staszewskiego wrócili po dziesięciu latach przerwy. Jak można było się tego spodziewać, są w doskonałej formie. Nie tylko nie stracili nic z charakterystycznej bezpośredniości, ale nabrali życiowego dystansu, który tylko wyostrzył przenikliwość i celność ich obserwacji. Ich charakterystyczna szorstkość, połączona z mocnym i wyrazistym brzmieniem żywych instrumentów, daje piorunujący efekt. Dla wielu są pewnikiem niezależności i bezkompromisowości, tubą kontestacji.

Mitch&Mitch

Zabawa konwencją, niebanalne aranżacje i melodie, wybuchy energii - to ich znaki rozpoznawcze, szczególnie widoczne na koncertach. Śpiewają o wszystkim, wracają do minionych dekad, muzyki z lat 50., 60., i 70. Żywa i wirtuozerska sekcja dęta, analogowe klawisze oraz instrumenty akustyczne to narzędzia, którymi skutecznie rozprawiają się z plastikiem i tandetą lat 80. Solidna porcja alternatywnej muzyki ze stylowym brzmieniem - tak w kilku słowach można podsumować działalność Mitch & Mitch.

Orkiestra Feel Harmony

Orkiestra Feel Harmony to jeden z najmłodszych zespołów w polskim świecie muzycznym. Orkiestra, złożona ze wspaniałych, głównie polskich muzyków - laureatów licznych konkursów, absolwentów uczelni muzycznych Berlina, Londynu, Łodzi, Poznania i Warszawy, grających na co dzień w różnych zespołach. Liderem jest Marcin Suszycki - koncertmistrz orkiestry Filharmonii Poznańskiej. Orkiestra zadebiutowała na Festiwalu "Tryptyk Lądzki 2011" koncertem "Mozart i Wielkopolanie", transmitowanym przez Polskie Radio.

O.S.T.R. Tabasko

Międzynarodowy projekt działający w składzie: O.S.T.R., Kochan, DJ Haem, Zorak oraz Killing Skills. Ta ambitna polsko-holenderska grupa miesza, łączy, miksuje, sampluje, zaprzecza prawom naturalnej kompozycji. Od 10 lat wnoszą świeżą siłę do hip-hopowych produkcji. Pokazują tematy w muzyce, których nikt wcześniej nie zgłębiał. Poszerzają horyzonty, eksplorują bity i rymy, aby w rozmowie o codzienności nie otrzeć się o banał. Szukają szczerości, są mistrzami spontaniczności. Podczas koncertów Męskiego Grania będzie im akompaniować Noise Trio.

Sorry Boys

W 2009 r., decyzją kapituły Polskiej Akademii Muzycznej w Londynie (PAM London), Sorry Boys otrzymali nagrodę "Największa Nadzieja 2009", w ramach PAM London Awards. Debiutancka płyta, "Hard Working Classes", została wydana w listopadzie 2010 roku.  Jak mówi sam zespół, ich album jest pełen miłosnej pasji. To opowieść o emocjonalnie ciężkiej pracy, wkładanej w budowanie relacji.
Zobacz, jak było w Starej Gazowni w ubiegłym roku:
Męskie Granie 2011 po poznańsku (zdjęcia)

Ponad 6 godzin świetnej muzyki, komplet publiczności i... deszcz, który nie przeszkodził w dobrej zabawie - tak było w sobotę w Starej Gazowni.



**

**

od 7 lat
Wideo

echodnia Drugi dzień na planie Ojca Mateusza

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na poznan.naszemiasto.pl Nasze Miasto