MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Miasto pomaga niepełnosprawnym w zdobyciu pracy

Krzysztof Nowicki
Krzysztof Nowicki
Oferty pracy i szkoleń, a także informacje, jak uruchomić własną działalność - tego wszystkiego mogli się dowiedzieć niepełnosprawni, którzy odwiedzili w piątek Urząd Miasta.

Osoby niepełnosprawne mają na rynku pracy wciąż mniejsze szanse niż pełnosprawni. Wielu pracodawców, mając do wyboru kandydatów o równych kwalifikacjach, wybiera zdrowych kandydatów.

Właśnie z myślą o pomocy osobom niepełnosprawnym Urząd Miasta po raz kolejny zorganizował Giełdę Pracy dla Osób Niepełnosprawnych.
- Można tu znaleźć różne oferty pracy, ale także instytucje pośredniczące w szukaniu pracy dla niepełnosprawnych - opowiada Katarzyna Adamska z poznańskiego Urzędu Miasta. - Można też uzyskać informacje o uruchamianiu własnej działalności gospodarczej oraz o dotacjach na ten cel. Na targach są również dostępne informacje o pomocy w doszkalaniu oraz przekwalifikowaniu zawodowym niepełnosprawnych.

Zdaniem organizatorów, to właśnie bogactwo informacji jest najważniejsze na targach. Niepełnosprawni, którzy odwiedzili giełdę w Urzędzie Miasta, mogli uzyskać pełen pakiet informacji na temat rynku pracy.

Jednym z wystawców była Fundacja Polskich Kawalerów Maltańskich. Organizacja ta, dzięki wsparciu z funduszy europejskich, realizuje projekt "Wsparcie osób niepełnosprawnych ruchowo na rynku pracy II”". W ten sposób "Maltańczycy" pomagają osobom niepełnosprawnym ruchowo w stopniu znacznym.

- Nasza pomoc polega na konsultacjach z indywidualnym doradcą zawodowym i psychologiem, w celu ustalenia najlepszej możliwej ścieżki kariery - wyjaśnia Maciej Mankiewicz, przedstawiciel Pomocy Maltańskiej. - Następnie oferujemy niepełnosprawnym różnego rodzaju szkolenia zawodowe i podnoszące kwalifikacje. Oferujemy również staże finansowane ze środków Unii Europejskiej oraz PFRON

Mankiewicz zaznacza również, że po pomoc do fundacji mogą zgłaszać się osoby z całej Wielkopolski.

Na targach obecna była również firma Szpot, zajmująca się sprzedażą samochodów.
- W tej chwili poszukujemy m.in. pracowników myjni, pracowników gospodarczych oraz sprzedawcy samochodów - przedstawiała ofertę Halina Marszal z firmy Szpot. - W tej chwili zatrudniamy 125 osób, z czego prawie połowa z nich to osoby niepełnosprawne. Ale firma cały czas się rozwija, zatem ciągle szukamy kogoś nowego.

Giełda Pracy dla Osób Niepełnosprawnych odbywa się w poznańskim magistracie co kwartał.


Konwent Fantastyki Pyrkon 2010
Studencki
Nobel 2010
Barak
Kultury -
Metamorfozy: Gra

pozorów
10 marca, Maska 17 marca, Sztuka

ciała
24 marca
na spotkania zaprasza kawiarnia
Republika Róż
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Szokująca oferta pracy. Warunkiem uczestnictwo w saunie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poznan.naszemiasto.pl Nasze Miasto