Międzynarodowy Turniej Tenisowy ATP Poznań Open 2014 [zdjęcia]

Fotografia Jakub Marciniak facebook.com/FotografiaJakubMarciniak
Wielkie emocje i spora pula nagród. Zobaczcie zdjęcia ze zmagań tenisistów.

Polsko-finska para przegrała w finale gry podwójnej Poznań Open’2014. Tomasz Bednarek grający w parze z Finem Henri Kontinenem przegrali w finale gry podwójnej tenisowego challengera Poznań Open. W finale minimalnie lepszy okazał się duet Radu Albot (Mołdawia) i Adam Pavlasek (Czechy). Zadecydował super tie break. Wynik: 7:5, 2:6 i 10-8 dla zwycięzców.

Można powiedzieć miłe złego początki. Polsko fińska para szybko przełamała rywali i objęła prowadzenie 2:0. Kolejne dwa gemy padły łupem Albota i Pavlaska. Do stanu 5:5 każda z par wygrywała swoje podanie. Potem skuteczniejsi okazali się Albot i Pavlasek, którzy wygrali 7:5.

W drugim secie dominowała polsko-fińska para. Co prawda, był remis 2:2, ale potem wygrała cztery gemy.Super tie break był bardzo wyrównany. Polsko-fińska para prowadziła 3-2, ale chwilę później było 4-3 dla rywali, 6-5, 8-5, 9-8 i 10-8. - Zaczęło się dobrze, bo od szybkiego przełamania, potem jednak słabiej serwowałem i przegraliśmy seta – powiedział Tomasz Bednarek. - W drugim secie byliśmy troszeczkę lepsi, a super tie break to wiadomo szanse pół na pół. Niestety, nie udało się wygrać.

Poznań Open to męski turniej tenisowy rozgrywany w Poznaniu na kortach ziemnych klubu T.S. Olimpia. Ipreza zaliczana jest do cyklu ATP Challenger Tour. Wydarzenie ma już pewną tradycję. Po raz pierwszy tenisiści w Poznań Open zmierzyli się w 2004 roku. Pula nagród w turnieju wynosi 30 tys. euro.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0