Mieszkańcy informują: Polacy lepsi od Włochów

Daniel Kawczyński
Reprezentacja Polski U-20 pokonała w rozegranym we Wronkach meczu towarzyskim pokonali rówieśniczą reprezentację Włoch 1:0. Gola na wagę zwycięstwa strzelił Adrian Błąd.

Podopieczni Michała Globisza nie byli stroną przeważającą, a inicjatywa należała do Włochów. Znacznie skuteczniejsi w ofensywnych poczynaniach i tworzeniu sytuacji byli jednak Polacy, a na efekt nie trzeba było długo czekać. W 17.minucie, po dośrodkowaniu Michała Kucharczyka do siatki trafił głową występujący w Zagłębiu Lubin, 19-letni Adrian Błąd.

„Biało-czerwoni” mogli wygrać bardziej przekonywująco, lecz prowadzący to spotkanie arbiter nie uznał w 66.minucie prawidłowo zdobytego gola, gracza GKS-u Katowice, Tomasza Hołoty

Spotkanie odbyło się w ramach Turnieju Czterech Narodów. Naszą młodzież czekają więc jeszcze pojedynki z Włochami, Szwajcarią i Niemcami.