MKS Poznań pokonał SKPR Świdnica

RED/MKS
MKS Poznań
MKS Poznań Jakub Marciniak/Archiwum
W trzeciej kolejce 1 ligi piłkarzy ręcznych szczypiorniści MKS-u Poznań, choć osłabieni brakiem kontuzjowanych zawodników Tomasza Łączkowiaka i Rafała Niedzielskiego, pokonali drużynę ŚKPR Świdnica 30:18.

Początek meczu, dzięki świdnickiemu bramkarzowi, był wyrównany. Poznaniacy nie mogli sforsować bronionej przez niego bramki. Sposobu na rosłego golkipera gości nie mógł znaleźć ani Miłosz Bekisz, ani Maciej Tokaj, a na prawym skrzydle pojedynek jeden na jeden przegrał Artur Klopsteg. Druga odsłona pierwszej części spotkania należała już w pełni do gospodarzy.

Celownik nastawił Tokaj, a na kole bezbłędny był Jakub Kasperczak. Bardzo dobre wejście zaliczył Mateusz Pacała, który zastępując wspomnianego Bekisza w krótkim okresie czasu zdobył dla MKSu trzy bramki. Po zmianie stron pozyskany przed sezonem lewoskrzydłowy zaliczył kolejne cztery trafienia i z siedmioma oczkami na koncie został najskuteczniejszym graczem meczu. W poznańskiej bramce bardzo dobre zawody rozgrywał Piotr Góral, który nie dość, że świetnie bronił to swoimi celnymi podaniami wyprowadzał swoich kolegów na czyste pozycje w kontrataku. Do przerwy MKS prowadził 14:9.

Po zmianie stron przewaga MKS Poznań rosła w oczach. Czerwono-czarni od 39 do 47 minuty nie stracili żadnej bramki zdobywając aż osiem i jasnym się stało, że dwa punkty zostaną w stolicy Wielkopolski. Po bramce z karnego debiutującego na pierwszoligowych parkietach Bartosza Grycmana poznaniacy prowadzili nawet 29:15.

Ostatecznie MKS Poznań pokonał SKPR Świdnica 30:18 i zainkasował dwa bardzo cenne punkty.