Młode Strzelby - Inter Stomil Sharks 68:60 (wideo)

W miniony czwartek, w hali przy ul. Małachowskiego, zakończono rozgrywki XXI edycji Centralnego Nurtu basketu Amatorskiego. Mistrzem CNBA została ekipa Młodych Strzelb.

Zespół znany wcześniej pod nazwą M1 pokonał w finale Inter Stomil Sharks 68:60. Praktycznie od momentu objęcia prowadzenia tegoroczni mistrzowie pewnie dominowali na parkiecie. I nawet kiedy przeciwnicy próbowali gonić wynik, to i tak Młode Strzelby potrafiły zdobyć kolejne punkty i zachować bezpieczną przewagę.

Duża w tym zasługa niezłej gry obronnej i przechwytów spod własnego kosza. Także dużo celnych rzutów za trzy punkty spowodowało, że mistrza XXI edycji CNBA poznaliśmy praktycznie kilka minut przed końcowym gwizdkiem ostatniej kwarty.

Tegoroczny finał nie był tak emocjonujący jak zmagania M-Styl i Elbudplast kończące XX edycję CNBA. Nie znaczy to jednak, iz pojedynek stał na niskim poziomie. Jak wspomniałem powyżej duża w tym zasługa tegorocznych mistrzów.