MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Młodzi na saksy

Joanna MAŁECKA
W ramach programów oferowanych przez biura pośrednictwa można połączyć pracę z nauką języka obcego. Fot. P. Jasiczek
W ramach programów oferowanych przez biura pośrednictwa można połączyć pracę z nauką języka obcego. Fot. P. Jasiczek
Z roku na rok coraz więcej młodych ludzi wyjeżdża do pracy za granicę. Każde biuro pośrednictwa pracy proponuje inne programy. Pośród wszystkich ofert najciekawsze są te, które oferują wysoki standard ...

Z roku na rok coraz więcej młodych ludzi wyjeżdża do pracy za granicę.
Każde biuro pośrednictwa pracy proponuje inne programy.

Pośród wszystkich ofert najciekawsze są te, które oferują wysoki standard zakwaterowania i korzystne warunki pracy. Istnieją programy całoroczne, praktyki letnie i zimowe oraz programy całoroczne. My, skupimy się na tych ostatnich.

Praca i nauka

Programy pracy całorocznej organizowane są dla uczestników, którzy pragną pracować za granicą przez okres co najmniej pół roku, najczęściej do roku a w wyjątkowych przypadkach nawet półtora roku. Najważniejszym warunkiem podjęcia takiej pracy jest dobra i bardzo dobra znajomość języka obcego. Ci, którzy spełniają to kryterium mogą szukać zatrudnienia w Anglii, Irlandii i USA. Uczestnicy którzy nie wykazują się dobrą znajomością języka obcego, muszą połączyć naukę języka obcego z pracą. W poszczególnych krajach wygląda to rozmaicie.
W Anglii można skorzystać z takich programów jak: Sandwich, program Nauka i Praca organizowany przez Education Centre Southern Experience, czy program Nauka i Praca organizowany przez szkołę Shakespeare College. Sandwich to 4 tygodnie nauki i 12 tygodni pracy. Education Centre Southern Experience organizuje program w dwóch wersjach: normalna nauka w wymiarze 15 godzin tygodniowo, intensywna nauka w wymiarze 20 godzin tygodniowo. Shakespeare College prowadzi naukę w czasie od miesiąca do roku. Szkoła pomaga także załatwić pracę.

Irlandia czy Francja?

W Irlandii możemy skorzystać z programów organizowanych przez szkoły językowe: Cork International Language Academy (CILA), czy Dublin School of English. Kolejna szkoła to School of English w Dublinie. Podobnie jak poprzednia pomaga znaleźć pracę. Program oferowany przez Kanadę trwa minimum 8 tygodni na co składają się 4 tygodnie nauki i 4 tygodnie praktyki w goszczącej firmie.
Jadąc do Francji musimy nastawić się na naukę zarządzania hotelem. Praktyki zorganizowane są w renomowanych paryskich hotelach i trwają min. 8 tygodni.

Najważniejszy jest język

Programy realizowane w Hiszpanii kładą nacisk na naukę języka. I tak: na początek przygotowano kurs języka hiszpańskiego, który obejmuje 20 lekcji tygodniowo. Następnie studenci przez dwa tygodnie uczestniczą w programie przygotowawczym i ostatecznie odbywają 12 tygodni praktyk.
Pracodawcy, którzy poszukują chętnych do pracy w swoich ofertach największy nacisk kładą na znajomość języka angielskiego. Alternatywą dla uczestników, którzy nie znają języka na poziomie dobrym i bardzo dobrym program zorganizowany w oparciu o wizę H2B. I tutaj czeka wachlarz możliwości. Przykładem może być praca magazyniera, do wykonywania której znajomość języka angielskiego jest wymagana na poziomie komunikacyjnym.
Pamiętajmy, że zanim biuro pośrednictwa pracy znajdzie odpowiednią ofertę dla nas musimy napisać test, który zakwalifikuje nas do odpowiedniej grupy językowej.

Zapłata po powrocie

Możecie skorzystać z programu: ,,Wyjeżdżasz dziś, płacisz po powrocie’’. Wystarczy skorzystać z kredytu w firmie ,,Żagiel’’ z odroczoną płatnością na okres pobytu za granicą.

Tygodniowe zakwaterowanie:

- 85 euro za pokój dwuosobowy w domu jednorodzinnym:

Mieszkanie od 7 lipca do 6 września:
- 90 euro pokój jednoosobowy
- 80 euro pokój dwuosobowy
- 100 euro pokój dwuosobowy z łazieką

U rodziny goszczącej
- 135 euro zimą
- 145 euro latem
- 90 euro – depozyt (zwracany w momencie wyprowadzki pod warunkiem, że nic w mieszkaniu nie zostało zgubione lub zniszczone)

Koszt praktyki:

Praktyka bez kursu językowego Upper intermediate trwająca od sześciu miesięcy do roku:
- 3 miesiące – 400 euro
- 6 miesięcy – 500 euro
- 9 miesięcy – 550 euro
Do tego dochodzi opłata rejestracyjna wynosząca 100 euro.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Najatrakcyjniejsze miejsca do pracy zdaniem Polaków

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poznan.naszemiasto.pl Nasze Miasto