Motocyklowe emocje na Torze Poznań [WIDEO]

Jacek Pałuba
Motocykliści toczyli na poznańskim obiekcie interesującą i emocjonującą walkę
Motocykliści toczyli na poznańskim obiekcie interesującą i emocjonującą walkę M. Zakrzewski
Z udziałem ponad 120 zawodników, na Torze "Poznań" - Automobilklub Wielkopolski, odbyła się 1. runda wyścigowych motocyklowych mistrzostw Polski oraz Pucharu Polski i pucharu markowego.

Słoneczna aura sprawiła, że motocyklową rywalizację oglądało wielu kibiców, którzy obejrzeli na torze interesującą walkę. W rywalizacji o tytuł mistrza kraju w klasie Superstock 1000, najwyższe umiejętności pokazał Francuz Gwen Giabbani (Auto Fus BMW Team), który podczas sobotniego wyścigu wygrał ze sporą przewagą nad rywalami. Na drugim miejscu finiszował Austriak Andreas Meklau (Suzuki Grandys duo Team), minimalnie wyprzedzając trzeciego Mariusza Kondra-towicza (A. Wielkopolski).

W niedzielnym wyścigu kolejność na mecie była identyczna, chociaż Giabbani (mistrz świata endurance) nie miał już tak dużej przewagi.
Z kolei w klasie Superbike mistrzostw Polski, dwukrotnie zwyciężył Szwajcar Gregory Junod (w barwach Suzuki Grandys duo Team), który walczy w naszym kraju po raz pierwszy. W sobotę za jego plecami finiszował doświadczony Janusz Oskaldowicz (A. Lubelski), a trzeci był Bartłomiej Wiczyński (A. Wielkopolski). W niedzielę Wiczyński zrewanżował się Oskaldowiczowi i stanął na drugim stopniu podium.

Emocji nie brakowało też w mistrzowskich klasach Super-sport oraz Superstock 600 Junior. W pierwszym dniu w Supersport zwyciężył Daniel Bukowski (A. Wielkopolski - Suzuki Grandys duo Team), wyprzedzając Marcina Kałdowskiego (LKT Wyczół) różnicą ponad czterech sekund. Na trzeciej pozycji uplasował się młody Mateusz Korobacz (A. Wielkopolski). W niedzielnym wyścigu pasjonującą walkę o zwycięstwo stoczyli Kałdowski i Marek Szkopek (A. Polski). Lepszy o 0,161 sek. był Kałdowski, a na podium "wskoczył" ponownie Korbacz. Bukowski został zdyskwalifikowany.

Właśnie wspomniany Mateusz Korobacz okazał się natomiast dwukrotnie najlepszy w klasie Superstock 600 Junior. Tym bardziej mógł zaimponować, bo krótko przed sobotnim wyścigiem, zaliczył poważny wypadek podczas treningu. Korobacz mimo bólu barku, potrafił jednak skutecznie walczyć na torze. W sobotę drugi był Adrian Pasek, a trzeci Artur Wielebski. W niedzielę Wieleb-ski był drugi, a trzeci - Jakub Wróblewski (A. Wielkopolski).

- Muszę przyznać, że tegoroczna inauguracja motocyklowa wypadła okazale. Nasi zawodnicy prezentują naprawdę duże umiejętności - mówił Jacek Molik, dyrektor zawodów.