Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Możesz kupić... kościół! Nietypowa nieruchomość jest na sprzedaż pod Wrocławiem. Zobacz!

Andrzej Zwoliński
Andrzej Zwoliński
Kościół ewangelicki w Piotrowicach k. Kątów Wrocławskich wystawiony na sprzedaż.
Kościół ewangelicki w Piotrowicach k. Kątów Wrocławskich wystawiony na sprzedaż. Magdalena Pasiewicz/Gazeta Wrocławska
Tego dawno rynek nieruchomości nie widział. 350 tysięcy złotych - tyle wynosi cena za zabytkowy kościółek w Piotrowicach koło Katów Wrocławskich, który wystawiono na sprzedaż.

Oferta zbycia byłego zboru ewangelickiego pojawiła się między innymi na jednym z portali aukcyjnych w sieci. - Świetnie nadaje się na salę weselą, konferencyjną, magazyn, miejsce spotkań lub siedzibę firmy – czytamy w ofercie.

Sprzedający – podkreślając, że cena jest do negocjacji - zachwalają możliwości adaptacyjne byłego zboru ewangelickiego, między innymi duże przestronne wnętrze, jak to określono - open space, a także bardzo wysokie stropy i duże przeszklenia. Jak zapewnia sprzedawca - obiekt świetnie nadaje się na salę weselą, konferencyjną, magazyn, miejsce spotkań, lub siedzibę firmy. Jak podkreślono do byłego zboru wiedzie asfaltowa droga i istnieje możliwość dzierżawy okolicznych działek.

Sam mocno zrujnowany kościółek ma powierzchnię liczącą blisko 470 mkw, a działka na której stoi 1300 mkw. Jak nieoficjalnie udało nam się dowiedzieć, zainteresowanie byłą świątynią jest spore i w tej chwili finalizowane są negocjacje z potencjalnymi kupcami.

W miejscu wystawionego na sprzedaż kościoła w połowie XVIII wieku powstała najpierw kaplica ewangelicka, a na jej miejscu w 1832 roku postawiono kościół ewangelicki, nawiązujący stylowo do kaplicy. Ewakuująca się w 1945 roku ludność niemiecka zabrała ze sobą kościelne dzwony, które obecnie zainstalowane są w kościele w Krumbach-Szwabia. Po wojnie opuszczony zbór służył jako magazyn zakładów mechanicznych w Piotrowicach, a także jako skład mebli.

W budynku zachowały się jedynie resztki empory dla chóru i ozdobnych kasetonów. Rzeźby i drewniane ornamenty trafiły w latach 60. ubiegłego wieku do Muzeum Śląskiego we Wrocławiu.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Powrót reprezentacji z Walii. Okęcie i kibice

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wroclaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto