Mural na Śródce: Zobacz Opowieść śródecką z trębaczem na dachu i kotem w tle [ZDJĘCIA]

AGA
Mural na Śródce zachwyca poznaniaków
Mural na Śródce zachwyca poznaniaków Łukasz Gdak
Mural na Śródce oficjalnie światło dzienne ujrzy 1 października, w Międzynarodowy Dzień Muzyki. Malowidło znajduje się na ścianie kamienicy przy kościele św. Małgorzaty.

O godzinie 17 w czwartek, przy budynku na ulicy Śródka 3, odsłonięty zostanie mural „Opowieść śródecka z trębaczem na dachu i z kotem w tle”. Podczas tego wydarzenia wystąpią zespoły Zig Zag Paradise i orkiestra KuSza. Odbędzie się także potańcówka.

Mural na Śródce powstał w ramach projektu "W środku Śródki", obejmującego przedsięwzięcia kulturalne, organizowane na terenie dzielnicy. Projekt zdobył dofinansowanie w konkursie Centrum Warte Poznania a wykonali go członkowie Fundacji Artystyczno-Edukacyjnej Puenta.

Zobacz też: Mural na Śródce już prawie gotowy [ZDJĘCIA]

Po odnowieniu kamienicy mieszkańcy Śródki chcą utwardzić grunt przed budynkiem

- Pod zmalowaną właśnie przez nas ścianą jest, jak wiecie, zaniedbany, dziki trawnik, klepisko, nie wiadomo co właściwie. Zwyczajne dziadostwo. Połóżmy tu bruk!! Kocie łby jak dawniej, z dzikich kamieni, jak na ulicy Śródka czy Ostrówek. Proszę, niechaj każdy z Was przyniesie jeden, a może więcej, jeśli krzepy nie brakuje, kamień polny wielkości dużej pięści, pomarańczy lub padburgertaja. I niech go złoży przy kiosku. Razem zbudujemy nowy bruk pod naszym muralem! - pisze jeden z autorów i pomysłodawców, mer Śródki, Gerard Cofta.

Skomentuj:

Mural na Śródce: Zobacz opowieść sródecką z trębaczem [ZDJĘCIA]

Wideo

Dodaj ogłoszenie