Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Mural na ul. Ratajczaka nagrodzony za "POZytywną zmianę"

Przemek Wałczyński
Przemek Wałczyński
mural na ratajczaka nagrodzony, nagrodza mural ratajczaka, pozytywna zmiana, mural wsb dotał nagrodę, stowarzyszenie inwestycje dla poznania, arkadiusz borkowski, nauka procentuje, wsb, koncentraty, murale
mural na ratajczaka nagrodzony, nagrodza mural ratajczaka, pozytywna zmiana, mural wsb dotał nagrodę, stowarzyszenie inwestycje dla poznania, arkadiusz borkowski, nauka procentuje, wsb, koncentraty, murale Przemo Wałczyński
To co w Poznaniu ładne, niebanalne i ciekawe może być „POZytywną zmianą” . Stowarzyszenie Inwestycje dla Poznania chce nagradzać i wielkie inwestycje, i niepozorne drobnostki. Pierwszym laureatem został mural Wyższej Szkoły Bankowej.

Ścienne malowidło widnieje na kamienicy przy ul. Ratajczaka 11. Swoim wyglądem nawiązuje do znajdującego się tu przez wiele lat muralu reklamowego koncentratów spożywczych.

Właśnie za to nawiązanie do kultowej reklamy, a także za wpisanie się w charakter otoczenia Stowarzyszenie Inwestycje dla Poznania przyznało reklamującej się w ten sposób Wyższej Szkole Bankowej wyróżnienie „POZytywna zmiana”. 

– Urzekła nas ta forma reklamy, stanowiąca tak wyrazisty kontrast do wszechobecnych LED-ów – przyznaje Arkadiusz Borkowski ze Stowarzyszenia.

Nagroda nie wiąże się jednak z żadnymi gratyfikacjami finansowymi.
- To rodzaj symbolicznego wyrazu aprobaty dla prowadzonych działań – wyjaśniają przedstawiciele SIdP. Laureat otrzymuje list gratulacyjny, a o przedsięwzięciu dowiaduje się większa rzesza ludzi.

Co może stać się „POZytywną zmianą”? Jak wyjaśnia Arkadiusz Borkowski, wcale nie musi być to coś spektakularnego, bo stowarzyszenie  chce nagradzać także drobne zmiany i inicjatywy. Na przykład nowe, ujednolicone tabliczki z rozkładami jazdy przygotowane przez Zarząd Transportu Miejskiego. Nie dość, że są jednakowe dla wszystkich przewoźników aglomeracji poznańskiej, to w dodatku ich treść zrozumie odtąd również obcokrajowiec.

Skąd pochodzić będą propozycje i nominacje do otrzymania nagrody?
– Z naszych obserwacji i spostrzeżeń – odpowiada Arkadiusz Borkowski. – Zwracamy  uwagę na to, co warto docenić i wyróżnić, żeby zachęcić twórców do dalszego działania w dobrym kierunku.

Zyskać na tym mają wszyscy, bo kto zobaczy, że dana inicjatywa została wyróżniona, być może też będzie chciał zostać zauważony i to z pożytkiem dla miasta.

Inwestycje dla Poznania nie stawiają sobie konkretnych ograniczeń czasowych w przyznawaniu nagród. Mural na Ratajczaka jest pierwszym zwycięzcą, ale kiedy poznamy kolejnych, na razie nie wiadomo. Być może przyznawanych będzie kilka wyróżnień w miesiącu, ale równie dobrze może to być jedno lub nawet żadne.

Na liście potencjalnych kandydatów są wspomniane nowe tabliczki z rozkładami jazdy, ale też np. nowe ławki stawiane przez Zarząd Zieleni Miejskiej. Na razie jednak to tylko spekulacje, a o wyborze kolejnej „POZytywnej zmiany” stowarzyszenie zapowiada głośno informować.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Otwarcie sezonu motocyklowego na Jasnej Górze

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poznan.naszemiasto.pl Nasze Miasto