Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Muzyka i... Muzyka na Dziedzińcach Zamkowych

Lilia Łada
Lilia Łada
Gaba Kulka, Lech Janerka, Jaromir Nohavica i... opera kieszonkowa - CK Zamek zaprasza na letni cykl Muzyka i Muzyka na Dziedzińcach Zamkowych.

Koncerty będą się odbywać na trzech zamkowych dziedzińcach: Zamkowym, Różanym i Masztalarni, a ich program prezentuje się bardzo interesując - i to bez względu na to, jaką muzykę się lubi.

Cykl rozpocznie 9 lipca koncert Gaby Kulki, niezwykłej pianistki, wokalistki, kompozytorki i autorka tekstów, która zadebiutowała w roku 2003 płytą wydaną domowym sposobem „Beetwen Miss Scylla and a Hard Place”. Artystka jest ceniona za talent, świeżość i oryginalne brzmienie łączące elementy jazzu, rocka i popu, które sama określa „progresywnym popem”.

14 lipca wystąpi Lech Janerka, lider zespołu Klaus Mittfoch, który po rozpadzie grupy rozpoczął karierę solową i który jest także cenionym kompozytorem muzyki filmowej.

21 lipca to koncert Jaromira Nohavicy, jednego z najbardziej rozpoznawalnych bardów Europy Środkowo-Wschodniej. Gra na gitarze i akordeonie, napisał ponad 400 utworów, tłumaczy także m.in. twórczość Wysockiego, Cohena czy Okudżawy. Jego twórczość to zarówno spokojne, pełne zadumy poetyckie ballady, jak i żartobliwe, odrobinę rubaszne piosenki.

28 lipca będzie dniem koncertu kultowej szczecińskiej grupy Pogodno. Zespół słynie z tego, że łączy inteligentnych tekstów z nowocześnie zaaranżowaną muzyką gitarową i niesamowitym, przewrotnym poczuciem humoru. Grupa ma na swoim koncie m.in. wydawnictwo „Tequila” (słuchowisko radiowe do książki Krzysztofa Vargi) oraz autorski spektakl „OPHerafolia”.

Nowością w tym roku będzie muzyka operowa - na Dziedzińcu Masztalarni będzie można zobaczyć spektakle przygotowane przez poznański Teatr Wielki w ramach cyklu Opera kieszonkowa. Prezentacja Opery Kieszonkowej na Zamku jest częścią obchodów 100-lecia Teatru Wielkiego.

Pierwszą propozycją będą Maski władzy. Maciejewski - podróże, które będzie można obejrzeć 8 lipca. Części spektaklu oparte na chińskiej epopei i dramatach Camusa przedstawiają człowieka w różnych okolicznościach, w różnych maskach, zza których tylko czasami przedziera jego prawdziwe oblicze.

15 lipca będzie można zobaczyć i posłuchać En Attendant Chopin do muzyki Fryderyka Chopina. To spektakl teatralno-muzyczny oparty na fikcyjnym spotkaniu sześciu wielbicielek Chopina, które oczekują polskiego wirtuoza w salonie pałacu lub dworu, przygotowując wielkie przyjęcie.

22 lipca upłynie pod znakiem śmiechu i dobrego humoru, bo na Dziedzińcu Masztalarni będzie można obejrzeć operę komiczną La Serva Padrona, przezabawną historię bogacza terroryzowanego przez pokojówkę, który postanawia się ożenić, by to żona zajęła się służbą. Dowiadując się o tym sprytna służąca tak jednak bierze się do rzeczy, że ostatecznie to ona zostaje żoną i panią domu...

Tydzień później, czyli 29 lipca będzie można zobaczyć dwuaktową operę Święty Franciszek i wilk z Gubbio, czyli kotlety św. Franciszka. To opowieść o młodym buntowniku, który rzuca rodzinę, aby zbawić świat. Kiedy dowiaduje się o wilku mordującym owce, postanawia zaproponować mu stworzenie fabryki konserw, w której owce będą mordowane w sposób humanitarny.

Wrażeń muzycznych więc tego lata na pewno nie zabraknie - pozostaje tylko kwestia wyboru, na co się wybrać. 

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poznan.naszemiasto.pl Nasze Miasto